Gdy sierpień zbliża się ku końcowi…

źródło

Lato. Wakacje. Chwila odpoczynku, wytchnienia. Radość, spokój i błogie lenistwo. Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Za chwilę większość z nas (nie mówię o tegorocznych maturzystach; SZCZĘŚCIARZE) znów zasiądzie w szkolnych ławkach i zacznie notować kolejne informacje w zeszytach. Wielu z was być może zaczyna nowy etap w życiu? Pozostaje więc pytanie – jak sobie poradzić z powrotem do szkoły i przez kolejne 10 miesięcy być wyluzowanym, nie czując kompletnie narastającej frustracji? Oto kilka podstawowych zasad.źródło

REGUŁA PIERWSZA: NASTAW SIĘ POZYTYWNIE!

Dobry humor to podstawa. Wyznacz sobie nowy cel na ten rok nauki i konsekwentnie do niego dąż. Zwykle coś, na czym szalenie nam zależy, powtarzane często, jeszcze bardziej motywuje niż kilka słów rzucanych na wiatr. Każdy pomysł jest dobry; najważniejsze to mimo wszystko dążyć do jego zrealizowania i się nie poddawać!

źródło

REGUŁA DRUGA: NIE REZYGNUJ Z ZAJĘĆ, KTÓRE ROBIŁEŚ W WAKACJE!

Co prawda w czasie nauki niemożliwe będzie wylegiwanie się na plaży czy spanie do południa, ale zawsze warto znaleźć taką rzecz lub czynność, która sprawi, że poczujemy się wyluzowani. Spokojnie, są jeszcze weekendy, pamiętacie? We wrześniu jest jeszcze ciepło, opalanie może się udać, a leniuchowanie w dni wolne jest jak najbardziej wskazane. Nic tak nie poprawia humoru i nie sprawia, że czujemy się wyluzowani i gotowi do dalszego kształcenia czy też podejmowania wyzwań. 

REGUŁA TRZECIA: ZRÓB PRZEGLĄD SWOJEJ SZAFY Z UBRANIAMI!

Wróć do szkoły w atmosferze radości i świeżości. Kup sobie coś nowego lub ozdób ubrania według własnego gustu. Zrób też porządek w pokoju, może nawet małe przemeblowanie? Zastanawiasz się, po co? Chodzi głównie o to, byś przyzwyczaił/a się do zmian. Kolejny rok szkolny jest nowym początkiem, tylko od ciebie zależy, jak go rozpoczniesz i jak przeżyjesz. Nie zaczynaj każdego roku tak samo, bo popadniesz w rutynę. To do niczego nie prowadzi. W efekcie na koniec wszystko ci się znudzi i poczujesz przygnębienie.

REGUŁA CZWARTA: NIE BÓJ SIĘ NOWYCH ZNAJOMOŚCI!

Jeśli zaczynasz naukę w nowej placówce edukacyjnej, wiedz o tym, że na początku może być trudno. Ale głowa do góry! Najważniejsze to pozostać sobą mimo wszystko, nie dawać się zaszufladkować. Nie podporządkowuj się pod innych; staraj się, by zaakceptowali cię taką/takiego, jaką/jakim jesteś. Bądź odważna/y, radosna/y, wesoła/y. Nie zamykaj się w sobie, nie bój się tych ludzi, pamiętaj, że oni czują się podobnie. Może nie być łatwo, ale na tym właśnie polega życie. Zobaczysz, że jak wszystko poukładasz sobie w głowie i zaakceptujesz siebie, każdy dzień i kolejne wyzwania staną się tylko formalnością. 

źródło

Nowy rok szkolny już za chwilę. Jak na razie, korzystaj z tych ostatnich dni wolności, zrób jeszcze to, czego nie zdążyłaś/łeś, i idź do przodu z ODWAGĄ. Uzmysłów sobie, że jesteś dzielna/y, dasz radę i nikt nie jest w stanie ci tego zepsuć. Skoncentruj się na sobie, pokaż innym, że przy odrobinie chęci można przenosić nawet góry. Jestem pewna, że sobie poradzisz. Pamiętaj, jestem z tobą, mnie też to czeka. Głowa do góry i powodzenia!

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia