Czerwone liście

Kochani, 
zapewne wielu z Was wpada w euforię, gdy słyszy nazwisko Simons. To autorka bestsellerowej serii Jeźdźca miedzianego, którą zdążyła poznać większość zapalonych czytelników. 
Tym razem mamy w zanadrzu przedpremierowy egzemplarz Czerwonych liści oraz drobną niespodziankę redakcyjną. Z chęcią wręczymy je jednej z chętnych osób. 

Aby móc go otrzymać, wystarczy:
  • zgłosić się w komentarzu
  • podać swój adres e-mail
  • odpowiedzieć na pytanie konkursowe

Co sprawia, że nie możemy oderwać się od książek?
Ci, którzy regularnie sięgają po książki o różnej tematyce, nie będą mieli najmniejszego problemu z odpowiedzią na to pytanie. 
Na zgłoszenia czekamy od dziś do 9 września. 
Trzymamy kciuki!
Fundatorami nagród konkursowych są

Leave a commentsebastianczaplinski

9 lat ago

Zgłaszam się!
seba-cz99@wp.pl
Nie możemy oderwać się od książek, ponieważ każda jest inna. Każda jest jedyna w swoim rodzaju. Intrygujący bohaterowie, dynamiczna fabuła czy wspaniale wykreowany świat to tylko kilka wyznaczników, które sprawiają, że nie możemy (i czasem nie chcemy) się od nich oderwać, a także zakończyć.

redakcja

9 lat ago

Dziękujemy za zgłoszenie 😉

martajakubowska

9 lat ago

Zgłaszam się.
marta.aleksandra.jakubowska@wp.pl
Fabuła książki to zupełnie inny, drugi świat, w którym "egzystujemy". To rzeczywistość idealna, w której możemy kreować siebie na swój własny, wymarzony sposób, możemy być tacy, jakimi nigdy nie będziemy w realnym życiu. Książka to ucieczka od szarej rzeczywistości, to opoka, miejsce, w którym zdarzyć się może wszystko – każda najbardziej niesamowita i nierealna nawet rzecz. Czasami rzeczywistość tak nas przytłacza, że świat książki to jedyne miejsce, w które możemy uciec bez konsekwencji. Dlatego nie możemy oderwać się od książek.

redakcja

9 lat ago

Dzięki za zgłoszenie 😉

Krokusowe Przemyślenia

9 lat ago

Również się zgłaszam:)
krokusowe.przemyslenia@gmail.com

Czemu nie możemy oderwać się od książek? Jesteśmy tylko ludźmi, a ludzi mają takie coś w sobie, co zwie się ciekawością. To właśnie ona sprawia, że chcemy poznać wydarzenia opisane w następnej linijce, na następnej stronie czy w kolejnym rozdziale, a nawet tomie. Czysta ciekawość sprawia, że jeśli książka przypadła nam do gustu, nie możemy przestać o niej myśleć i cały czas myślimy: co się stanie? dlaczego? kiedy? kto to zrobi?

redakcja

9 lat ago

Dziękujemy za zgłoszenie 🙂

wiktoriamakowska

9 lat ago

Zgłaszam się!
wika.makowska98@gmail.com
Odpowiedź na pytanie "czemu nie możemy oderwać się od książek" jest bardzo prosta. Otóż, dla mnie czytanie jest czymś, co spotyka mnie w nagrodę. Dzięki poznawaniu głębiej niesamowitej fabuły jestem w stanie nie tylko odpocząć od codzienności i problemów, ale także rozwijać swoją wyobraźnię, poprawiać styl pisania, popełniać mniej błędów. Dodatkowo ta szczypta ciekawości, która pojawia się podczas czytania sprawia, że czasem życie bohaterów chcemy przejrzeć na wylot i koniecznie jak najszybciej dowiedzieć się, jak dalej potoczą się ich losy. Nie zważamy przy tym na ilość stron, druk, czcionkę czy też ilość dialogów. Dobra książka musi mieć w sobie to COŚ, które sprawi, że nie możemy doczekać się kontynuacji lub końca niesamowitej historii, która pochłania nas bezgranicznie. Rzeczywistość przedstawioną przez autorów możemy wykreować na swój własny sposób. Książka jest wytchnieniem, odskocznią, oazą spokoju. Czasem dzięki czytaniu możemy wiele rzeczy zrozumieć, znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, przeanalizować wnioski.

redakcja

9 lat ago

Dzięki za zgłoszenie 😉

Sylwka S.

9 lat ago

Zgłaszam się 🙂
E-mail: sylwka.sk91@wp.pl
Dlaczego?Ponieważ w książkach są same emocje, których szukamy i potrzebujemy. . Dzięki nim odkrywam zakamarki duszy o których nie miałam pojęcia, staję się wrażliwsza i zastanawiam się nad własnym życiem. Akcja książki nie zawsze musi być fantastyczna, czasami losy bohaterów odzwierciedlają moje losy, moje rozterki lub moich znajomych. Czasami po przeczytaniu książki długo nie mogę odłożyć jej na półkę bo mam mieszane uczucie i długo siedzę z książką w dłoni i zastanawiam się, a co by było gdyby to wszystko przydarzyło się mnie? I wtedy przychodzi zastanowienie nad sobą, nad życiem. Dzięki książkom zauważam rzeczy, na które wcześniej nigdy bym nie zwróciła uwagi, zatrzymuję się aby się zastanowić, pozwala mi przemyśleć każdą decyzję i nie wyciągać pochopnie wniosków. Dzięki książkom jestem innym człowiek, rozumiem trochę więcej, a także bardziej uczula mnie na człowieczeństwo, że jest ulotne i liczy się tylko chwila i trzeba ją wykorzystać jak najbardziej i najefektowniej jak się potrafi:) Jest jeszcze wiele powodów, ale właśnie ten jest dla mnie najważniejszy.
Pozdrawiam Sylwia

Aneta Pachurka

9 lat ago

Bardzo często książka jest dla mnie naprawdę świetnym lekarstwem. To ona mnie zmienia, wspomaga i leczy z wielu dolegliwości i zmartwień. Uważam, że każdy czasem powinien przejść na takie małe leczenie literaturą. To daje nam wiele siły na przezwyciężenie problemów (chorób). Księgarnia, biblioteka to bardzo dobre apteki, w których znajdziemy prawdziwe pocieszenie i zapomnienie, a także leki nowej i tradycyjnej receptury. Warto czasem udać się do takiej apteki i popatrzeć co nowego wymyślili farmaceuci, lekarze (pisarze). Książki są ,,skarbnicą wiedzy”. To bardzo ważne słowa, które mają wiele prawdy. Często czytając książkę rozwijamy swoją wyobraźnię. Bardzo fajnie jest odprężyć się i przenieść do świata przedstawionego. Zapominamy przy tym o problemach, codziennych zmartwieniach. Ciekawe emocje przeżyłam śledząc losy ,,Ani z Zielonego Wzgórza”. Chciałam choć przez chwilkę stać się główną bohaterką. Przeżywałam jej problem, czasem nawet w oku zakręciła mi się łza. Zrozumiałam, że jestem bardzo wrażliwa. Byłam "głodna" dalszych jej losów, wciąż mi było przygód Ani mało i mało…
Są książki, których czytanie sprawia, że dostrzegamy różne rzeczy dookoła nas, na które wcześniej nie zwróciłabym uwagi: deszcz na szybie, spadające liście… To takie proste i skomplikowane zarazem. Czytanie książek to również możliwość rozwinięcia swojego języka. Możemy się ładnie wysławiać, posługiwać się różnymi cytatami, które są potrzebne w życiu. Możemy dzięki nim poprzeć jakieś myśli i poglądy. Czytanie książek pozwala nam też na przyswojenie sobie prawidłowej pisowni trudnych słów. Znajomość ortografii to nie tylko pamięciowe uczenie się pisowni ze słownika ortograficznego. Czytamy książkę i wzrokowo zapamiętujemy jakiś wyraz.
Książki nie tylko uczą, leczą, ale i również bawią. Kiedy boli mnie brzuch, biorę tabletkę. Kiedy mam dosyć codziennej bieganiny, sięgam po książkę i na chwilę znajduję się w innym świecie. ,,Książki są lekarstwem dla umysłu”. Nie zastępujmy ich telewizorem, komputerem, a nasze życie będzie bogatsze, ciekawsze w emocje i przeżycia. Książki są lekiem dla duszy 🙂 Leczą moje załamane serce, zawiedzione nadzieje, potrafią uczyć, rozwijać. Uciekanie do świata książek daje możliwość życia wieloma życiami w swoim jednym, doznawania uczuć nieuchwytnych na co dzień, przeżywania wspaniałych przygód oczyma wyobraźni, rozwiązywania zagadek z bohaterami kryminałów, zakochiwania się razem z bohaterami romansów, odkrywania świata z podróżnikami, zgłębiania historii od „wewnątrz” z postaciami minionych epok oraz poznawania mentalności i osobowości innych, myślenia na wiele sposobów. Chcą wyjścia z codzienności i odcięcia się, choć na chwilę, od otaczającej mnie rzeczywistości, ponieważ to jest najskuteczniejszym lek na udręczone dusze, które gubią się w tym świecie. Każda książka jest jak osobny specyfik, który potrafi uleczyć mnie z przeciętnego, szarego życia, bo na ten konkretny moment, kiedy zasiadamy i czytamy, wszystkie nasze codzienne problemy znikają w oka mgnieniu, a ja przenoszę się do zupełnie innego świata.
Pozdrawiam, Aneta, anetapachurka@gmail.com

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia