Prastare sekrety, niebezpieczna religijna sekta i mnóstwo zwrotów akcji

źródło
Osiem dni przed letnim przesileniem pod jedną z największych europejskich budowli megalitycznych dochodzi do brutalnego mordu. Na oczach tłumu tajemniczych zakapturzonych postaci w niewyobrażalnych męczarniach ginie mężczyzna. Kilka godzin później światowej sławy poszukiwacz skarbów odbiera sobie życie, zostawiając synowi, młodemu archeologowi, tajemniczy list z zaszyfrowaną wiadomością. Przy pomocy nieustraszonej policjantki hrabstwa Wiltshire mężczyzna odkrywa wkrótce istnienie tajnej organizacji, od tysięcy lat związanej ze Stonehenge. Okazuje się, że charyzmatyczny i bezlitosny przywódca nie cofnie się nawet przed ofiarą z ludzi, byle odkryć zaklętą w kamieniach tajemnicę…

Sam Christer to pseudonim artystyczny Michaela Morleya, dziennikarza, prezentera, producenta filmowego, autora obsypanych nagrodami filmów dokumentalnych. Pracował między innymi dla Sony Pictures International. Dziedzictwo Stonehenge to jego debiut literacki. O tę powieść walczyły największe domy wydawnicze świata.

Kamienie są wspaniałe
I mają magiczną moc. 


Chorzy do nich jeżdżą 

I je obmywają

A wraz z wodą odchodzi ich choroba.

Język książki jest oryginalny. Czyta się ją błogo i przyjemnie, co sprawia, że jeszcze bardziej chcemy zagłębiać się w fabułę powieści. Styl jest niepowtarzalny. Książka zawiera w sobie elementy historii, co czyni ją jeszcze ciekawszą. Wszystko zostało bardzo dokładnie opisane, więc śmiało możemy dołączyć do naszych bohaterów. Autor postarał się także o to, żeby wszelkie łupanie kości, czaszek czy odcinanie mięsa, było szczegółowo opisane, a to sprawia, że możemy zobaczyć to na własne oczy.

Bohaterowie są intrygujący, niepowtarzalni i… wspaniali. Popełniają błędy, za które muszą płacić.

Megan Baker to jedna z głównych bohaterów powieści. Jest policjantką obdarzoną dużym talentem dedukcji, czyli łączenia ze sobą poszczególnych poszlak. Niebywała inteligencja, poczucie humoru oraz dokładność w pracy to jej atuty.Małe Imber nad Downe

Siedem mil od Towne

Owce beczą sobie wkoło

Życie słodkie jest wokoło

Och pojedźmy do Imber Downe.Gideon Chase to jedna z ciekawszych postaci. Przez swojego ojca został wmieszany w tajemniczą religię. W domu taty znajduje zaszyfrowane dzienniki, które dotyczą przeszłości oraz przyszłości rodziciela.

Książka bardzo mi się spodobała. Wiem, że na długo ją zapamiętam. Gdy skończyłem czytać, stwierdziłem, że muszę zapoznać się również z innymi książkami tego autora.

Powieść polecam czytelnikom, którzy lubią zwroty akcji, dzieła z wątkami kryminalnymi, przeplatające się z archeologią czy historią.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia