Gdy namiętność budzi obsesję. Kusiciel – A.J. Gabryel

źródło
A.J. Gabryel urodził się w 1978 roku. Podobno nieśmiały… Polak mieszkający w Australii, prowadzi bloga grzesznikadam.blog.onet.pl. Napisał dwie powieści, których jest centralną postacią, wszystkie traktują o seksie bez wstydu i pruderii. Autor nie chce zdradzić, czy Kusiciel to powieść autobiograficzna. Jeśli tak jest, to życzę mu, by marzenie z ostatniego akapitu epilogu się spełniło…

Tylko tyle (a może aż tyle?) informacji znalazłam w sieci o autorze. Nie szukałam zbyt wnikliwie, bo nie chciałam zmniejszyć siły rażenia samej powieści. Przyznam, że jestem zaskoczona. Czy pozytywnie? Przeczytajcie.
Tytuł: Kusiciel
Autor: A.J. Gabryel
Wydawnictwo: Filia
Premiera: 14.01.2015 
Kusiciel to opowieść mężczyzny, który po latach hulaszczego trybu życia poznaje kobietę – bezimienną nimfomankę – walczącą ze swoją naturą. Ona jest zbyt ładna, zbyt krucha, zbyt blond, by nazwać ją piękną (…) wygląda jak dziewica i dziwka zarazem (…) wydaje się jaśnieć na tle tłumu. Pewnego wieczoru w zatłoczonym klubie rodzi się obsesja, której skutki niszczą życie mężczyzny i kobiety. Lepiej byłoby, gdyby nigdy się nie spotkali… A może nie?
Kusiciel to książka trudna, zaskakująca, bezpruderyjna oraz odważna. Grzebie w duszy, mąci myśli, uzależnia i nie daje spać. Szokuje, podnieca, wzrusza, skłania do refleksji. Dawno nic mnie tak nie zaskoczyło, a po przeczytaniu ostatniego zdania zamarłam. Zatrzymałam się. Popadłam w zadumę. To nie jest powieść dla każdego, wielu osobom nie spodoba się otwarty przekaz i opis ludzkich namiętności podany w bezwstydnej formie. To zapis obsesji, która niszczy oraz pełen erotyki obraz miłości, jaka nie powinna się zdarzyć.
Przeciwników erotyków uspokajam – mimo że powieść zawiera wiele scen seksu, to nie typowy okaz tego gatunku. Namiętność i erotyczna pasja grają pierwsze skrzypce, jednak ważniejsze jest drugie dno tej historii oraz płynący z niej przekaz. Gwarantuję wam, że nie czytaliście powieści napisanej w ten sposób przez mężczyznę. Jestem pod wrażeniem języka, który mimo wulgaryzmów nie razi. Niektóre myśli są niemal poetyckie, chwytają za serce i wywołują lawinę emocji. Nie znajdziecie tu babskiego użalania się nad sobą, a jedynie pełen obraz uczuć faceta będącego pod wpływem toksycznej kobiety, bez której nie może żyć. Autor stworzył postaci pełne sprzeczności, realne i niepohamowane. Stworzył kobietę oraz mężczyznę, którzy spalają się w ogniu własnej namiętności, dążąc do odnalezienia samych siebie. Ich decyzje są niezrozumiałe dla drugiej strony, ale jakże wiarygodne. 
Nie znajdziecie w tej powieści wartkiej akcji ani opisów zwykłego życia. Każde słowo, zdanie i akapit dotyczą sfery uczuciowej oraz erotycznej, a jednak jest to pozycja, którą powinien poznać każdy, kto choć raz czuł się przytłoczony niewytłumaczalnymi emocjami. Jeśli waszym uczuciom blisko do obsesji, a wasze decyzje niejednokrotnie niszczą życie innych ludzi, koniecznie przeczytajcie tę książkę. Drogie czytelniczki, wasze ciało należy do was, ale życie, które w nim powstaje, już niekoniecznie… Drodzy czytelnicy, każdy kontakt seksualny niesie ze sobą ryzyko powołania do życia nowego człowieka, jesteście na to gotowi?
Nie macie oporów, potraficie mówić i czytać o seksie? Jesteście gotowi na spowiedź faceta, za którego podjęto decyzję? Gorąco zachęcam do lektury.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia