Historia w serialach

Historia nie należała do moich ulubionych przedmiotów szkolnych, wręcz przeciwnie. Zawsze na tej lekcji walczyłam z sennością. Bywały okresy, kiedy mój umysł wykazywał trochę zainteresowania, np. starożytnością i Polską w stanie wojennym. Ale poza szkołą też można się czegoś nauczyć. Dobrym nauczycielem są seriale. Z pewnością osoby, które przespały większość lekcji, więcej zapamiętają z serialu.

1. Outlander
Źródło
Claire Randall jest brytyjską pielęgniarką podczas II wojny światowej. Po wojnie razem z mężem Frankiem wyrusza w podróż do Szkocji. W niewyjaśnionych okolicznościach przenosi się ona do roku 1743, kiedy to trwa konflikt szkocko-brytyjski. Trafia w ręce Szkotów i musi poślubić dzielnego, romantycznego (i przystojnego) Jamiego Frasera.
 2. Reign
Źródło
Nastoletnia Maria Stuart, królowa Szkotów, przybywa na dwór francuski, aby poślubić delfina Franciszka. Ich ślub ma zjednoczyć oba narody. Bash, przyrodni brat Franciszka, zakochuje się w królowej, co komplikuje sprawy między narzeczonymi. Maria musi borykać się z Francuzami i Anglikami, którzy ciągle spiskują przeciwko niej. Gdyby tego było mało, spokój ludzi zakłóca tajemnicza Ciemność, która czai się w lesie.
3. Spartacus
Źródło
Spartakus, tracki gladiator, zostaje skazany na śmierć za sprzeciwienie się woli legata Claudiusa Glabera. Udaje się mu zabić swoich katów, dzięki czemu zdobywa uznanie publiki, zostaje ułaskawiony i trafia do niewoli. Wykupuje go Batitus i zostaje przeniesiony do szkoły gladiatorów. Zaczyna walkę nie tylko o swoje życie.

4. Vikings

Źródło
Ragnar Lothbrok pragnie, aby jego plemię się wzbogaciło i zaczęło organizować wyprawy łupieżcze również na Zachód. Podczas jednej z eskapad udowadnia, że jest dobrym kandydatem na przywódcę. Panujący jarl  Haraldson obawia się utraty swojej pozycji; stacza walkę z Ragnarem, w której ginie. Lothbrok zostaje nowym wodzem plemienia.5. The Borgias
Źródło
Rodrigo Borgia zostaje papieżem i przyjmuje imię Aleksander VI. Postanawia spełnić swe pragnienia i poprzez liczne intrygi uczynić swoją rodzinę najbogatszą i najpotężniejszą.
Jak już wcześniej wspomniałam, możecie podawać swoje sugestie, a ja chętnie poszerzę swoje horyzonty. Piszcie na adres redakcyjny: essentia_redakcja@op.pl lub w komentarzach, a w następnym artykule uwzględnię wasze propozycje.

Leave a commentagnieszkabruchal

8 lat ago

Jeszcze Wspaniałe Stulecie!!! mój kochany serial 😀

Katarzyna Wojtanowska

8 lat ago

Wikingowie super. Spartakus nie bardzo. Ostatnio mam ochotę na Outlander.

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia