Och, mój kotku…

źródło
Miłość. Tajemnice. Nadzieja. Tak dużo książek o tej tematyce pojawiło się już na naszym rynku wydawniczym. Mimo wszystko są one czytane bardzo chętnie i gromadzą kolejne rzesze odbiorców. Wyjdziesz za mnie, kotku? to książka piękna, ciepła i wzruszająca do granic możliwości. 
Tytuł: Wyjdziesz za mnie, kotku?
Autor: Wioletta Sawicka
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Anna jest cenioną dziennikarką radiową kochającą swoją pracę. Patryk – renomowanym lekarzem wyznającym zasadę, że kobieta powinna zajmować się wyłącznie domem, a mężczyzna utrzymywaniem rodziny. Pewnego dnia Patryk postanawia oświadczyć się Ani, ta jednak… odmawia. Po tym fakcie oboje odsuwają się od siebie, zaczynają się sprzeczki i niedopowiedzenia. Przyjaciółka namawia Anię, by ta wyjechała na jakiś czas za granicę i odpoczęła od codziennych spraw. Kobieta przystaje na tę propozycję i podejmuje się pracy, która pozwala jej oderwać się od dręczących myśli. Gdy oboje, stęsknieni za sobą, zaczynają wszystko od nowa, sielankę przerywa im wizyta tajemniczego „kogoś”. Życie tych dwojga diametralnie się zmienia, a los wyraźnie sobie z nich drwi. Czy przetrwają? Jak potoczą się ich dalsze losy? Czy miłość i tym razem okaże się silniejsza?
Wyjdziesz za mnie, kotku? to powieść poruszająca tematy codzienne. Praca, dom, obowiązki, a wśród tego całego zamieszania wyjątkowa osoba, która sprawia, że kochamy i czujemy się kochani. Los często rzuca nam kłody pod nogi i zmusza do podejmowania ryzyka. Życie jest pasmem nieporozumień, ale miłość sprawia, że wszystko momentalnie wydaje się nieco łatwiejsze, możliwe do pokonania, a my stajemy się silniejsi i gotowi, by walczyć o własne szczęście i marzenia.
Bohaterowie powieści borykają się z różnymi problemami. Anna obawia się stałego związku z zaborczym Patrykiem, który zostaje z kolei zmuszony do zmagania się z przeszłością dającą się we znaki, gdy on zamierza wieść szczęśliwe życie u boku ukochanej. Związek tych dwojga zostaje wystawiony na próbę i tylko od ich wytrwałości i siły zależy, czy uda im się stworzyć szczęśliwą rodzinę. 
Aby znaleźć miłość, nie pukaj do każdych drzwi. 
Gdy przyjdzie twoja godzina, sama wejdzie do twego domu, w twe życie, do twego serca.

Bob Dylan
Książkę czyta się lekko, autorka posługuje się bowiem językiem prostym, a poszczególne wątki umiejętnie splata w logiczną całość, dzięki czemu fabuła nie jest skomplikowana. Dodatkowym atutem powieści są ciekawe dialogi, które w połączeniu z opisami tworzą intrygującą historię. Wszystkie elementy fabuły są idealnie wyważone, co sprawia, że Wyjdziesz za mnie, kotku? wydaje się doskonałą lekturą do poduszki. 
Sawicka nie boi się wyzwań. Bez owijania w bawełnę mówi o sprawach trudnych, które często przytłaczają młodych ludzi i stają się przyczyną rozczarowań. Wykreowane przez nią postacie to zwyczajni ludzie, którzy pragną zaznać szczęścia. Swoją postawą udowadniają, że dla dobra miłości można się poświęcić i z wielu rzeczy zrezygnować, by zbudować trwały związek. Autorka umiejętnie przedstawia perypetie tych dwojga, wskazując na to, że życie składa się nie tylko z dobrych chwil, ale także z tych gorszych, a droga do szczęścia nie jest usłana różami. 
Wyjdziesz za mnie, kotku? to powieść ciepła, wzruszająca, podkreślająca te wartości, które w życiu powinny być cenione najbardziej, a mianowicie: miłość, przyjaźń, przebaczenie, nadzieja, rodzina, zaufanie. Moim zdaniem jest to jedna z lepszych książek o tej tematyce, napisana lekko, głęboka, intrygująca i poruszająca. 
Nie można jej [miłości] dotknąć, zważyć, zmierzyć, a jednak istnieje, 
choć tak trudno ją zdefiniować.

Leave a commentAnonimowy

8 lat ago

W podziękowaniu za tak ciepłe słowa donoszę iż w marcu zostanie wydana część druga pt "Będzie dobrze kotku". Pozdrawiam cieplutko autorka.

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia