William Szekspir. Cytaty najpiękniejsze

źródło
Być albo nie być – oto jest pytanie. Mogę się założyć, że każdy z was choć raz usłyszał te słowa wypowiedziane przez tytułowego Hamleta w dramacie Williama Szekspira. Często używamy określenia Romeo i Julia, gdy widzimy dwoje zakochanych w sobie ludzi. Ale czy zdajemy sobie sprawę, że twórcą tych słów jest jeden z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej, William Szekspir?

William Szekspir. Cytaty najpiękniejsze to zbiór najbardziej znanych cytatów autora, zebranych przez panią Dorotę Malinowską-Grupińską. Sentencje podzielone są zgodnie z tematyką: dobro i zło, kobieta, pieniądze, miłość… Mądrości zostały zaczerpnięte z tych mniej lub bardziej znanych dzieł. Znajdziemy tam cytaty m.in. z  Jak wam się podoba, Poskromienia złośnicy, Hamleta, Makbeta, Otella, Wiele hałasu o nic.
Ten, który goni tylko za zyskiem,
I tylko z pozoru służy.
Z pierwszym piorunów ucieknie błyskiem,
I zostawi Cię śród burzy.
                                                                   (Król Lear)
O ile nad okładką dzieła nie ma się co rozwodzić (pewnie panie z XVI wieku byłyby zachwycone), to jego wnętrze jest przepiękne. Mogę pokusić się o stwierdzenie, że to najładniej wydana książka, jakąkolwiek miałam w dłoni. Ponadto jest bogata w przepiękne ilustracje Daniela Chodowieckiego oraz miedzioryty z książki Samuela von Pufendorfa. Wydawca nie szczędził papieru, ponieważ widać, że jest dobrej jakości, dzięki czemu książka nam się tak szybko nie zniszczy i pozwoli się sobą cieszyć przez wiele lat.
Mężczyźni są kwietniem przed ślubem,
a grudniem po ślubie. Panny są majem,
gdy są pannami, ale zmienia się niebo,
gdy zostały żonami.

                                                                                                               (Jak wam się podoba

William Szekspir. Cytaty najpiękniejsze to idealna książka na prezent dla książkoholików, ale również doskonała pozycja, która musi znaleźć się w naszych kolekcjach. Myślę, że każdy powinien dostać ją w swoje ręce, aby duch Szekspira został z nami przez kolejne stulecia.

Leave a commentAlicja P.

8 lat ago

Piękne wydanie 🙂 Widziałabym tę książkę w swojej biblioteczce 🙂

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia