Mam się w co ubrać!

źródło
Nie ma dwóch takich samych kobiet. Kanony piękna istniały i istnieją, ale się zmieniają, a określenie „idealny wygląd” dla każdego oznacza coś innego – często odmiennego od wzorców propagowanych w mediach. Spójrz na mnie – masz rację, gdy powiesz, że powinnam przytyć. I masz rację, gdy powiesz, że mam figurę modelki. Z tymi dwoma opiniami codziennie mierzę się przed lustrem, najlepsze jest jednak to, że odkryłam na siebie sposób – wiem, w czym wyglądam dobrze, a także co pasuje do mojego charakteru. Kocham klasykę! I nauczyłam się dobierać stylizację dbając nie tylko o nadążenie za trendami, ale i o dobre samopoczucie, podkreślenie atutów mojej sylwetki i wyeksponowanie kobiecości. Znajdź własny sposób na siebie!

W naszej kobiecej podświadomości od najmłodszych lat mamy zakodowane zdanie: nie mam się w co ubrać. Ile razy przeglądając naszą szafę wymawiamy właśnie te słowa? Co by było, gdyby można było to zmienić? Gdybyśmy wreszcie stojąc przed szafą mogły powiedzieć: mam się w co ubrać
Może zacznijmy od tego, kim jest Charlize Mystery, a właściwie Karolina Gliniecka? To jedna z pierwszych osób, które założyły bloga o modzie (http://charlizemystery.com/). Jako pierwsza otrzymała zaproszenie na Nowojorski Tydzień Mody. Współpracowała z większością polskich magazynów takich jak: „Glamour”, „Joy”, „Gala”, „Flesz”, „Elle”. Jak sama mówi, blog jest jej pracą – najlepszą, jaką mogła sobie wymarzyć. 

Nie mam się w co ubrać to poradnik świetnie dostosowany do potrzeb czytelnika. Autorka ma lekki styl, nie zadręcza nas zbędnymi i nużącymi opisami ubrań, a opowiada zwięźle oraz na temat, często dodając rożne ciekawe anegdotki związane z powstaniem danej części garderoby. Książka jest podzielona na rozdziały, z których wynosimy niezwykłą wiedzę na temat każdego rodzaju odzieży czy akcesoriów. W pierwszym rozdziale możemy dowiedzieć się, jaką mamy sylwetkę i w jakich ubraniach będziemy dobrze wyglądać. Natomiast w końcowych rozdziałach Karolina namawia nas do porządków w szafie oraz daje nam cenne rady jak przechowywać ubrania, jak robić zakupy, aby nasz portfel nie został pusty i jak ubrać się na daną okazję.
Książka jest pełna pięknych zdjęć, na których możemy zobaczyć, jak omawiana część garderoby wygląda. Pełno w niej stylizacji przygotowanych przez autorkę oraz zdjęć, na których znajduje się sama Charlize Mystery. Na końcu książki jest słowniczek, który pomaga nam przebrnąć przez fachowe słownictwo, które obowiązuje w świecie mody. W tej publikacji znajdziemy również pytania do autorki i jej odpowiedzi, propozycje oraz cenne rady i ciekawostki.
Nie można nie wspomnieć o pięknym wydaniu książki. Mnóstwo ilustracji, duża czcionka na dobrej jakości papierze. Piękna, subtelna, twarda oprawa sprawia, że ta pozycja idealnie nadaje się na prezent, a także ładnie będzie prezentować się w naszej domowej biblioteczce.
Nie mam się w co ubrać to pozycja dla każdej kobiety. Jeśli myślisz, że wiesz o modzie wystarczająco dużo, możesz się zdziwić, jaką wiedzę osiągniesz po przeczytaniu tej książki.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia