Perełki

Powieść obyczajowa
Tytuł: Losing Hope
Autor: Colleen Hoover
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 4 lutego 2015 r.

Dean Holder długo zmagał się z poczuciem winy, iż kiedyś pozwolił odejść małej dziewczynce. Od tego czasu nieustannie jej szukał, ale nie miał pojęcia, że kiedy ją ponownie spotka, będzie odczuwał jeszcze większe wyrzuty sumienia. Losing hope to opowieść o trzech młodych ludziach naznaczonych trudnymi doświadczeniami. Każde z nich wybrało inny sposób, by sobie z nimi poradzić – nie każde z nich wybrało życie.
Losing hope to druga część cyklu Hopeless, którego pierwszy tom był recenzowany także i u nas. Opowiada on o tym samych wydarzeniach, ale tym razem z perspektywy Deana. Tym, którzy zastanawiają się, czy taki zabieg ma sens, uspokajam – książka ta nie jest powtórką z rozrywki, to zupełnie nowe spojrzenie na znaną historię. Ci, którzy czytali Hopeless, wiedzą, że mogą szykować się na zastrzyk nowych skrajnych emocji. Tym razem nacisk położony został bardziej na relacje Holdera i jego siostry oraz na próbę radzenia sobie z utratą ukochanych osób.
Powieść sensacyjna


Tytuł: Bez litości
Autor: James Scott
Wydawnictwo: W.A.B.
Data premiery: 18 lutego 2015 r. 

Stany Zjednoczone, koniec XIX wieku. Wstrząsająca historia rozgrywająca się na prowincji. Gdy trzech mężczyzn dociera do opuszczonego domu w głębi lasu, z całej rodziny tylko Elspeth, położna z małego miasteczka, i jej syn Caleb cudem unikają śmierci. Podążają tropem morderców, by za odkryć, kto i dlaczego dokonał straszliwej zbrodni…

Bez litości niewątpliwie jest smaczkiem tego sezonu. Powieść, która cieszy się popularnością wśród zagorzałych fanów kryminałów i thrillerów mrożących krew w żyłach. Choć historia przedstawiona na kartach książki nie jest zbyt ambitna, ale nieco schematyczna, trzeba przyznać, że trzyma w napięciu, a wartkiej akcji w niej nie brakuje. Jest to psychologiczny dramat traktujący o bezgranicznej miłości matki i syna, a przede wszystkim przetrwaniu i sile, która stanowi podstawę dalszej egzystencji w skażonych brutalnością, mrocznych i tajemniczych czasach. 

Powieść fantastyczna


Tytuł: Pandemia
Autor: Jana Wagner
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data premiery: 2 lutego 2015 r.

Pandemia grypy doprowadziła do chaosu na świecie: masowych śmierci, odcięcia od dostaw gazu, wody i energii. Mieszkająca w zrujnowanej Moskwie Anna zdaje sobie sprawę, że aby przetrwać, musi przejąć inicjatywę. Razem z przyjaciółmi i rodziną wyrusza na wyspę jeziora Wong w Karelii przy granicy z Finlandią, aby tam rozpocząć nowe życie z daleka od głównych ośrodków choroby. Grupa wyrusza w niebezpieczną podróż przez opanowany wirusem świat.
Rosyjska powieść postapokaliptyczna to ciekawe połączenie, które warto sprawdzić. Janie Wagner już w swojej debiutanckiej już udaje się stworzyć wiarygodne postacie międzyludzkie. Stawia na realizm i dzięki temu bardzo dobrze ukazuje świat w obliczu śmiertelnej zagłady, panujący chaos i paranoję. Pierwszoosobowa narracja pozwala wniknąć w uczucia głównej bohaterki, razem z nią przeżywać niebezpieczne przygody. Umiejętnie przedstawionym relacjom międzyludzkim towarzyszy ciekawy klimat i niezły styl autorki.

Leave a commentDominika Br

8 lat ago

W lutym przeczytałam nareszcie "Hopeless", więc cieszę się, że kontynuacja jest taka dobra!

http://www.maialis.pl

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia