Coś dla „Sherlocków”…

źródło 
Czy pamiętacie „English Matters”, o którym co jakiś czas wam przypominam? Jeśli tak, myślę, że zainteresuje was kolejny numer magazynu; jeśli nie (albo jeszcze nie znacie tego czasopisma) – zapraszam do zapoznania się z ofertą Wydawnictwa Colorful Media. Nie będziecie żałować! 

Przed wami… Benedict Cumberbatch!
Lubię magazyny „English Matters” głównie dlatego, że dzięki nim poznaję ciekawostki, o których być może nie dowiedziałabym się z innych źródeł. Za każdym razem, gdy trzymam to czasopismo w swoich dłoniach, jestem zachwycona – przede wszystkim jego układem. Właśnie ten swoisty podział na grupy tematyczne sprawia, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. 
Tym razem poznajemy Benedicta Cumberbatcha – aktora, który wcielił się w rolę znanego niemal każdemu Sherlocka Holmesa. Zagłębiamy się w jego niezwykłej historii i śledzimy jego losy. 
I’ll kill you to death – cóż za tautologia! (Niewtajemniczonych informuję, że tautologia to powtórzenie słów o tym samym znaczeniu, np. poprawa i polepszenie). O tych ciekawych połączeniach w języku angielskim pisze na wstępie Katarzyna Szpotakowska. Myślę, że warto się z nimi zapoznać. Może okaże się, że używamy ich, nie wiedząc, że popełniamy błąd? 
Dział People & Lifestyle oferuje nam także podróż do… Ameryki. Mamy okazję przeczytać nadzwyczajny wywiad z nadzwyczajnym człowiekiem, autorem książki o Stanach Zjednoczonych. 
A co w Culture? Vlog i „vloggowanie”, czyli coś dla nas i dla was, kochani bloggerzy. Zaczytajcie się, bo warto!
Czas na język. Wymyślmy sobie wyrażenia! Interesujące, prawda? Czy kiedykolwiek pomyśleliście o tym, co łączy Dickensa i Szekspira? A może zastanawialiście się nad znaczeniem tajemniczych słów? Zajrzyjcie do działu Language, a wasza ciekawość zostanie poskromiona. 
Technologia. Co oznacza wyraz 'drone' i kiedy możemy go użyć – odpowiedzi na te pytania znajdziecie w artykule pt. Drones – a Melody of the Future?
Przenieśmy się do Chin i dowiedzmy się co nieco o tętniącym życiem Pekinie. Taka podróż tylko z „English Matters”! Cała historia w pigułce. 
Czas na konwersacje, czyli język angielski w praktyce – co z telefonowaniem? Dowiedzcie się sami! 
A na koniec trochę ruchu – Let’s Get Movin'! Na jakie ćwiczenia macie ochotę? A teraz… ruszcie głową i podzielcie się ze mną swoimi wrażeniami po lekturze „English Matters”. 
Już dziś zapraszam was na kolejną wyprawę angielskimi śladami. Emocje gwarantowane!

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia