Tropem Suzanne Collins

źródło
Nie mogę uwierzyć, że tak normalnie wyglądam na zewnątrz, choć w środku mam kompletne pobojowisko.
Suzanne Collins, Kosogłos

Szkoda, że nie możemy zatrzymać tej chwili, tu i teraz, żeby żyć w niej na zawsze.
Suzanne Collins, W pierścieniu ognia

Pozbierać jest się dziesięć razy trudniej, niż rozsypać.
Suzanne Collins, Kosogłos

Suzanne Collins przyszła na świat 10 sierpnia w 1962 roku w Hartford. Jej ojciec pracował na stanowisku oficera w United States Air Force, przez co stacjonował w Wietnamie podczas wojny. Na szczęście mężczyzna wyszedł ze swojej służby jako zdrowy człowiek. Suzanne w 1980 roku ukończyła Alabama School of Fine Arts w Birmingham. Po pięciu latach została również absolwentką Uniwersytetu Indiana, gdzie studiowała teatr i telekomunikację. W 1898 roku zyskała tytuł magistra. 

Swoją pisarską karierę rozpoczęła w 1991, tworząc scenariusze dla kanału Nickelodeon – m.in. takich seriali, jak: Clarissa wyjaśni wszystko, Oswald, Mały miś. W latach 2003-2007 napisała pięciotomową serię o przygodach chłopca zwanego Gregorem. W 2008 roku autorka – zainspirowana mitem o Minotaurze i Tezeuszu – stworzyła bestsellerową dystopiczną powieść Igrzyska śmierci. Śmierć ojca Katniss opierała się na niebezpiecznej służbie Suzanne. Autorka za napisaną trylogię została uznana za jedną z najbardziej wpływowych ludzi 2010 roku. Obecnie pisarka mieszka z mężem, dwójką dzieci i trzema kotami w Connecticut. 
Do następnego poniedziałku, drodzy Sherlockowie!

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia