Ulec przeznaczeniu

Życie jest zabawne, prawda? Kiedy już myślisz, że wszystko sobie poukładałeś, kiedy zaczynasz snuć plany i cieszyć się tym, że nareszcie wiesz, w którym kierunku zmierzasz, ścieżki stają się kręte, drogowskazy znikają, wiatr zaczyna wiać we wszystkie strony świata, północ staje się południem, wschód zachodem i kompletnie się gubisz. Tak łatwo jest się zgubić.
Cecelia Ahern, Love, Rosie


TytułLove, Rosie
Autor: Cecelia Ahern
Wydawnictwo: Akurat

Rosie to inteligentna, zmobilizowana do pracy, staranna, wesoła, zabawna dziewczyna. Mimo zainteresowania wielu znajomych, pozostaje niedostępna dla osób z zewnątrz. Do świata, który stworzyła wokół siebie, ma dostęp wyłącznie śmieszny, beztroski, odpowiedzialny chłopiec – przyjaciel Alex. Razem stwarzają duet idealny, będący na ustach całej szkoły. Rozśmieszają, wzruszają, zasmucają, mobilizują, aż nagle w pewnym okresie swego życia sprawiają, iż wszyscy wokół wraz z cudowną parą przeżywają załamanie. W jednej chwili cały zbudowany przez nierozłącznych przyjaciół świat wali się na oczach najbliższych. Strach ich paraliżuje, smutek krąży niczym fatum. Nierozłączne staje się oddzielne, niewidome. Czy Rosie i Alex poradzą sobie z najtrudniejszymi chwilami w ich życiu? 
Love, Rosie to książka stworzona przez jedną z najlepszych autorek irlandzkich – Cecelię Ahern, twórczynię wielu naprawdę wspaniałych powieści. Mogłoby się zdawać, iż słowa, które opuszczają jej pióro, są przemyślane, wzruszające, poruszające, głębokie i trafne. Jednak czy jest tak w przypadku powyższej książki?
Love, Rosie opowiada historię jakich wiele, ale w sposób niepowtarzalny. E-maile, smsy, listy i wszelkie wiadomości internetowe – to małe, niedoceniane dzieła, poprzez które możemy wyrażać swoje uczucia. Krótkie, zwięzłe, zabawne – mimo że cechuje je właśnie takie zestawienie, pozostają poruszające, a nawet doprowadzające do łez. Kto by się spodziewał takiego wielkiego pokładu emocji w minimalistycznym tekście? Większość z nas uznałaby to za wręcz niemożliwe. A jednak nawet e-maile spełniają nasze najśmielsze oczekiwania. 
Powieść przepełniają takowe różnorodne wiadomości, na których opiera się fabuła. Zresztą to właśnie dzięki nim akcja wydaje się być wielce interesująca oraz zaskakująca. Listy szczycą się tym, iż posiadają elementy zaskoczenia, jak i wzruszenia, co jest najważniejszą częścią powieści. Natomiast postacie wykreowane przez panią Cecelię są przezabawne, przecudowne, fantastyczne. Zdecydowanie to jedni z najlepszych bohaterów, z jakimi miałam okazję się spotkać. 
Love, Rosie to książka wywołująca wiele przeciwnych sobie emocji. Pełna łez, śmiechu, dekoncentracji, szczęścia, irytacji, uśmiechu, złości. Wszystkie te uczucia kotłują się w czytelniku nie chcąc go opuścić długo po zakończeniu czytania. Uwierzcie, losy naszych ukochanych przyjaciół nie pozostaną obojętne żadnemu książkoholikowi – mówię to z ręką na sercu, przyznając się do godzin marudzenia, płaczu, niecierpliwości.
Podsumowując – książkę polecam wszystkim czytelnikom. Love, Rosie to zdecydowanie jeden z fenomenów literatury młodzieżowej. Jeżeli w to nie wierzycie, przekonajcie się sami, rozpoczynając przygodę z tą jakże przepiękną powieścią.

Leave a commentKatarzyna K

8 lat ago

Przeczytałam i ją uwielbiam !!

Kolorowa Kratka

8 lat ago

Zarówno książka i film niezwykle wzruszające! Może i nie jest moją ulubioną powieścią, ale chetnie bym do niej kiedyś wróciła 🙂

Pozdrawiam serdecznie 🙂

PaniKa P.

8 lat ago

Uwielbiam tą książkę! Jedna z moich ulubionych 🙂

Alicja P.

8 lat ago

Czeka na swoją kolej na stosiku 🙂

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia