Babskie rozmowy…

Źródło

Nie. Nie jestem damą. I nie umiem zakładać rajstop na stojąco. Widzisz? Mówiłam, że Ty z Sonią jesteście takie dystyngowane. Kiedyś pytałam Ciebie, czy można przy Tobie kląć. Ja klnę rzadko, ale czasem mi się zdarza. Tobie chyba nie?

To książka, o której zdecydowanie nie było zbyt głośno. W zasadzie o jej istnieniu dowiedziałam się zupełnie przypadkiem, szukając jakiegoś ebooka na leniwe, niedzielne popołudnie. Przyznam się szczerze, że nie zainteresował mnie tytuł książki. Natomiast nazwiska autorek i zabawna okładka przyciągnęły mnie od razu. 

Selfie M. Witkiewicz i M. Kuydowicz, to książka dla każdej kobiety! Jeśli jeszcze jej nie macie, to koniecznie o niej pomyślcie!


Tytuł: Selfie
Autorzy: Magdalena Witkiewicz, Magdalena Kuydowicz
Wydawnictwo: Filia
Selfie jest rodzajem fotografii autoportretowej, bardzo prostej i praktycznej. Wiele osób wykonuje selfie własnym telefonem komórkowym dla upamiętnienia jakiejś ważnej chwili albo po prostu dla zabawy. Tym właśnie jest dzieło Witkiewicz i Kuydowicz! Autorki w Selfie stworzyły autoportrety swoich interesujących osobowości.

Zazwyczaj nie sięgam po książki napisane w formie listów. Muszę jednak przyznać, że ta pozycja jest wyjątkowa. Obie panie M. potrafią pisać w sposób lekki i przyjemny, o czym świadczy ich bogaty dorobek literacki. 

Źródło

Magdalena Witkiewicz o sobie:
Jestem pisarką. Piszę czasem o lekkich sprawach, a czasem o poważnych w lekkim, a nawet bardzo lekkim stylu. Staram się rozśmieszać i wzruszać. Dla dzieci i dla dorosłych. I „tylko dla dorosłych” również. Podobno moje powieści poprawiają nastrój. Są lekiem na deszcz za oknem i nieco smutniejsze dni. Moje książki zawsze kończą się dobrze. Niezależnie jakie przeciwności losu napotykają bohaterów na swojej drodze – zawsze potem żyją „długo i szczęśliwie”.

Autorka m.in.: Szkoły żon, Pensjonatu marzeń, Szczęścia pachnącego wanilią, Pierwszej na liście.

źródłoMagdalena Kuydowicz jest dziennikarką telewizyjną znaną z programu Kawa czy herbata?. Obecnie współpracuje przy tworzeniu takich programów jak Miasto kobiet czy W roli głównej

Autorka m.in.: Zaklinacze samotności, Matka z córką. Rozmowy intymne, Kawa czy herbata? Przepisy gwiazd.

Selfie to rozmowy o sprawach ważnych i błahych, które są bliskie każdej z nas. To tematy, które poruszamy, otwierając lampkę wina na babskim wieczorze, czy pijąc kawę z przyjaciółką. Tak właśnie się czułam, czytając tę książkę. 

Tak naprawdę autorki łączy tylko imię – Magdalena. Wszystko inne je dzieli. Bardzo trudno dojść im do wspólnego zdania i rzadko się ze sobą zgadzają. Kwestionują, chwalą, zazdroszczą, pomijają, nigdy nie krytykują. W swoich listach wyrażają poglądy szczere, uczciwie i z sensem, nie raniąc przy tym nikogo. 

Rozmowy dotyczą ważnych dla kobiet tematów: o życiowych porażkach, mężach, którzy stracili pracę i żyją z pensji żony, miłości do zwierząt, wadach i zaletach spędzania świąt z rodziną, a także o tym, że dla urody trzeba cierpieć, a szczupłe kobiety wcale nie są miłe. Nie na tym jednak kończą się sprawy, o których warto rozmawiać. Autorki poruszyły również delikatną sprawę gender oraz kontrowersyjne kwestie związane z parami homoseksualnymi.

M. Kuydowicz i M. Witkiewicz bez wątpienia udowodniły, że im bardziej rozmówca się z nami nie zgadza, tym lepiej dla samej dyskusji. W swoich listach poruszyły tematy ważne i kontrowersyjne, ale także lekkie i przyjemne. To wszystko wpłynęło na formę Selfie, która stała się zaproszeniem do dyskusji z nowymi przyjaciółkami!

Polecam wszystkim kobietom, które mają wolny wieczór i chcą udać się wraz z autorkami na miłą, intelektualną wycieczkę.

Leave a commentNatalia

8 lat ago

Czaję się na tą pozycję 🙂

Anastazja B.

8 lat ago

Mam ją w planowanych 😀

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia