Przyjaźń jest wieczna

źródło
Akademia wampirów Richelle Mead jest popularną serią, skierowaną przede wszystkim do nastolatek. Na podstawie pierwszego tomu w 2014 roku nakręcono film, który fani ocenili jako niezbyt wysokich lotów…
Tytuł: Akademia Wampirów 
Autor: Richelle Mead 
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia 
Książka opowiada historię dwóch przyjaciółek – Rosemarie Hathaway i Wassylisy Dragomir. Obie uczą się w akademii, ale z tą różnicą, że Lissa jest wampirem z królewskiego rodu, a Rose dampirką, która szkoli się na strażniczkę swojej przyjaciółki. 
Już na początku powieści pojawia się Dymitr, do którego wzdycha główna bohaterka. Cała akcja toczy się wokół licznych przygód i niebezpieczeństw, jakich doświadczają bohaterowie. Po przeczytaniu okazuje się, że książka jest naprawdę dobra, choć temat wampirów trochę się już przejadł. 
Kiedy w lutym 2014 roku ukazał się długo oczekiwany przez fanów film, nakręcony na podstawie pierwszego tomu, rozczarowanie było ogromne, ponieważ – jak komentowały osoby bardzo dobrze zaznajomione z tematem – był słaby. Obsada nie była zadowalająca, a akcja, choć nie odbiegająca za bardzo od treści książki, nie wzbudzała takich emocji. W związku z tym, że plakaty promujące film były dość tandetne i nie oddawały klimatu serii,  nie cieszył się on zbyt dużym zainteresowaniem, choć książka była świetna. Doprowadziło to do zaniechania przez producentów tworzenia dalszych części, co wywołało burzę wśród fanów. Postanowiono więc zorganizować zbiórkę pieniędzy na ten cel, jednak nie zebrano wymaganej kwoty. 
Ostatecznie najnowsze plotki donoszą, iż historia Rose i Lissy zostanie przeniesiona na mały ekran za sprawą reżyserki popularnych Pamiętników wampirów – Julie Plec. Wszyscy czekamy z niecierpliwością na najnowsze wieści, bowiem seria Richelle Mead jest cudowna i po prostu nie można dopuścić do tego, by świat się o tym nie dowiedział.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia