Dlaczego kobiety czytają romanse?

źródło
Kobiety, zadawałyście sobie kiedyś pytanie, dlaczego większość z nas, kiedy ma coś przeczytać, z reguły wybiera romans? A może nie tylko płeć piękna ma słabość do romantycznych historii?
W dzisiejszych czasach bardzo mało osób przyznaje się do czytania tzw. romansideł. Jednak powszechnie wiadomo, że to właśnie kobiety najchętniej wybierają takie pozycje, po prostu starają się nazywać je nieco inaczej. Dlaczego to właśnie wątki miłosne nas przyciągają? Przekonajmy się. 
Źródło rozrywki 
Nie wiem, czy jest lepszy sposób na zrelaksowanie się po męczącym dniu niż przeczytanie lekkiej i miłej książki z dobrym zakończeniem. Po kilku godzinach spędzonych poza domem marzymy o tym, by jak najszybciej uciec myślami od obowiązków. Dzięki temu, że romanse są książkami bardzo pozytywnymi, możemy liczyć na szybką poprawę humoru. 
Potrzeba bliskości 
Większość z nas to ukrywa, ale tak naprawdę każdy potrzebuje trochę czułości w swoim życiu. A jeśli ktoś nie jest teraz zainteresowany poszukiwaniem związku, to książki z pewnością przyjdą mu z pomocą. Zawarte w nich ciepłe słowa i uczucie powodują, że czytelniczki stają się bardziej pozytywnie nastawione na nowe znajomości. 
Brak doświadczenia 
Młodsze czytelniczki często chcą zasięgnąć wiedzy na miłosne tematy, a ponieważ nie za bardzo mają gdzie jej szukać, oglądają komedie romantyczne i czytają. Niestety, nie jest to do końca dobre, gdyż zdarza się, że po wielkich miłościach, jakich dziewczyna doświadczyła, następuje ogromne rozczarowanie, że nie wszystko jest takie piękne, jak się wydawało. 
Wielkie nadzieje 
Są także takie osoby, które w swej naiwności wierzą, że każdy mężczyzna, którego poznają, od razu rzuci im świat do stóp. Czytają więc coraz więcej literatury kobiecej, by przygotować się na przyszłość… A potem – puff… marzenia pękają jak bańka mydlana, a pozostaje złamane serduszko.
Oczywiście pragnę zaznaczyć, że nie chciałam nikogo obrazić tym artykułem, a ostatni punkt był nieco ironiczny. 

Leave a commentNecia_Jonas

8 lat ago

Ewka

8 lat ago

Przyznaję się szczerze, że lubię czytać romanse bo są lekkie i pozwalają się oderwać od rzeczywistości 😉

Elenkaa _

8 lat ago

Ja czytam romanse bo są lekkie i słodkie 😉

New Life Easier

7 lat ago

JA też czytam i się tego nie wstydze! mogę się zrelaksować i odpocząć 🙂

Ps. zapraszam do siebie 😉
http://newlifeeasier.blogspot.com/

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia