Harry Potter – to nie koniec!

W roku 2007 (w Polsce: w 2008) miała miejsce istna tragedia. Do księgarń trafiła ostatnia część serii o Harrym Potterze. Co dziwne, nie to przyjęto najgorzej, lecz premierę ostatniego filmu na podstawie powieści J.K. Rowling, która odbyła się cztery lata później. W każdym razie w obu przypadkach był to koniec. Miliony fanów na całym świecie rozpaczały. Sama tupałam nogami i krzyczałam, że tak być nie może. Co, tak po prostu? Koniec. Ale czy definitywny?

Już kilka miesięcy po zakończeniu serii J.K. Rowling powróciła do świata Harry’ego Pottera, tworząc Baśnie Barda Beedla. Wkrótce potem powstały także Fantastyczne zwierzęta i Quidditch przez wieki. Wszystkie powieści miałam okazję przeczytać, choć – niestety – nie mam ich na własność. Stworzona została także strona internetowa Pottermore, na której można poczuć się jak uczeń Hogwartu. (Robiliście test przydziału? Mój wynik to: Slytherin. Pytania były takie, że nie można było się połapać, co to ma do rzeczy). Po latach nadal wracam do tych książek, które niezmiennie uwielbiam całym sercem. A tu proszę – to nie koniec!

Na podstawie Fantastycznych zwierząt powstanie film. Ponadto wyjdzie sztuka osadzona w magicznym uniwersum z książek Rowling. Mniejsza, że nie do końca podoba mi się to drugie wydarzenie, gdyż tylko ludzie w Londynie będą mieli okazję je zobaczyć (nawet nie sprawdzam cen, bo oczy pewnie wyjdą mi z orbit). Jeszcze będzie można napawać się czarem Hogwartu i niezwykłych czarodziei.

W takim razie Potterhead – głowa do góry, bo Dziewiętnaście lat później nie było definitywnym końcem!

PS Począwszy od października tego roku mają być wydawane ilustrowane wydania Harry’ego Pottera. Muszę je mieć!

Leave a commentInsane

7 lat ago

Nie zapominajmy o tym, że w sieci krąży straasznie dużo Potterowskich fanfiction i niektóre są naprawdę świetne. Dla niektórych historia toczy się dalej 🙂

Nostalgia Stron

7 lat ago

2008? To było tak dawno temu? Pamiętam jeszcze, jak wyczekiwałam niecierpliwie kolejnych części…
Słyszałam o tym filmie i jestem go bardzo ciekawa, ale mam trochę mieszane uczucia. Zobaczymy 🙂

Dorota Niska

7 lat ago

Trochę nie mogę sobie wybrazić kontynuacji Harrego, bo dla mnie skończył się on wraz z końcem ostatniej części. No ale nie zmienia to faktu, że jestem niezwykle ciekawa, jak potoczą się jego dalsze losy 😀

Monika i Kinga

7 lat ago

O matko, nie wierzę, że ostatnia część wyszła tak dawno temu! Po przeczytaniu ostatniej części skończyła się moja przygoda z Harrym i jakoś nieszczególnie interesowałam się dalszymi publikacjami, a o niektórych tutaj wspomnianych nigdy nie słyszałam! Koniecznie muszę to nadrobić.

Zapraszam do mnie: http://lamaczekodow.blogspot.com/

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia