Śmierć zabiera nawet najlepszych

źródło

Krystyna Siesicka. 
Na jej powieściach dorastało wielu. Zaczytywały się w nich tysiące. Ba! – miliony! Łącznie jej książki sprzedano w nakładzie ponad 3,5 miliona egzemplarzy. Sentyment do tej autorki mają ludzie na całym świecie. 

Z wielkim żalem informuję, że w wieku 87 lat lubiana pisarka zmarła. Jest to szok nie tylko dla mnie, ale być może także dla was. Była felietonistką, redaktorką, pisarką i autorką scenariuszy filmowych. W sumie ukazało się ponad 30 jej powieści. Wznawiano je i tłumaczono na wiele języków. Ostatnią książkę, Ulica Świętego Wawrzyńca, wydała w 2010 roku.

W tym smutnym dniu wróćcie, proszę, do którejś z jej powieści, a jeżeli jeszcze jej nie znacie, kupcie choć jedną książkę. Może także ją docenicie.

Leave a commentKatarzyna Kat.

7 lat ago

Wielka szkoda! To właśnie dzięki Pani Krystynie Siesickiej rozpoczęłam swoją przygodę z czytaniem, dzięki jej powieściom: "Zapałka na zakręcie", "Zatrzymaj echo" i "Pejzaż sentymentalny". Jeśli tego nie znacie, polecam przeczytać, szczególnie teraz na lato! 🙂

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia