The show must go on!

źródło 
Jest ich sześcioro. Razem zawojowali świat i wywołali uśmiech na twarzach milionów widzów. O kim mowa? O… przyjaciołach z popularnego serialu Friends
Ale uwaga – nie tylko ich wam dzisiaj przedstawię. 
Kolejny przegląd czas zacząć! 

Zacznijmy od literackich ciekawostek. Już na początku możemy dowiedzieć się, co powinni znać prawdziwi smakosze literatury. 10 Poems Everyone Should Know – zbiór dziesięciu najpopularniejszych utworów, a wśród nich: A Dream within a Dream. 

People & Lifestyle na pierwszy plan wybija się artykuł Urszuli Gruszeckiej. Autorka porusza kwestie związane z serialem Przyjaciele, nie opierając się wyłącznie na informacjach „metryczkowych”, ale wplatając wiele ciekawostek. Warto przeczytać. W tym samym dziale znajdziecie również tekst o znanym zespole Queen. The Show Must Go On
Culture rozpoczyna niezwykle interesujący artykuł o ukochanym przez wszystkie dzieci (i nie tylko!) Kubusiu Puchatku. Skąd wziął się Winnie the Pooh i jaka jest jego historia… Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w tekście. Możecie również poczytać o znanym z utworów Agathy Christie detektywie Poirocie. 
Przenieśmy się do… Lone Star State. Dzięki artykułowi Jonathana Sidora poznacie kulturę Teksasu w pigułce, jego walory turystyczne, a także dowiecie się, jaki jest jego blichtr i urok… 
Conversation Matters znajdziecie wiele przydatnych rad dotyczących pogawędek „o niczym”, a Leisure tym razem przyciągnie was do siebie artykułem o trailerach.

Ostatni dział – Language – obfituje w ciekawostki dotyczące zapraszania i żegnania się. Poznacie tajniki zaproszeń (Decoding an Invitation), w tym m.in. często używane frazy, a także dowiecie się co nieco o odach do zmarłych (Odes to the Departed). Na ostatniej stronie zostały zamieszczone idiomy na literę B, a wśród nich: big cheese.

To już wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję, że z przyjemnością sięgniecie po ten numer „English Matters” i być może podzielicie się ze mną własnymi wrażeniami po lekturze magazynu. 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia