Perełki

Powieść obyczajowa

 

Tytuł: Ten jeden rok
Cykl: Ten jeden dzień (tom 2)
Autor: Gayle Forman
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data premiery: 9 września 2015 r.

Najnowsza książka autorki bestsellerów Zostań, jeśli kochasz i Wróć, jeśli pamiętasz .
Tom drugi cyklu Ten jeden dzień to romantyczna i poruszająca powieść o miłości, podróżach i o tym, jak zbiegi okoliczności potrafią zmienić całe życie.
Willem, po stracie ukochanej, zmaga się także ze śmiercią ojca i nie do końca przez siebie zrozumiałym zachowaniem matki, która radykalnie pozbywa się rzeczy po mężu. Wydaje mu się, że zupełnie stracił kontrolę nad życiem i obawia się zarówno kolejnej straty, jak i kolejnej miłości…
Cóż z tego, skoro nie potrafi wyrzucić z pamięci niezwykłego dnia spędzonego w Paryżu z pewną wyjątkową dziewczyną.
Mimo tylu zawirować i ważkich decyzji, które zmuszony będzie podjąć, stawia wszystko na jedną kartę i postanawia odnaleźć tę, której nie zna nawet z imienia.
Czy uda mu się w pełni wziąć los we własne ręce i spełnić – wydawałoby się – nieosiągalne marzenie?

Powieść sensacyjna

Tytuł: Królowie przeklęci. Tom II
Cykl: Królowie przeklęci (tom 2)
Autor: Maurice Druon
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 9 września 2015 r.

 

Kolejne powieści z serii Królowie przeklęci to Prawo mężczyzn (czyli droga Filipa V Wysokiego do władzy) oraz Wilczyca z Francji (jej bohaterką jest królowa Izabela, żona angielskiego króla Edwarda II, która planuje zemścić się na mężu za lata upokorzeń, jakie ją spotkały).
Autor wspaniale splata historię z fikcją, porywając czytelnika w mroczny świat władzy i związanych z nią spisków, przymierzy, kłamstw, morderstw i niegodziwości.
Bogactwo i niezwykły realizm postaci, bajkowe wręcz, niewiarygodnie plastyczne opisy, wciągające intrygi a – przed wszystkim – doskonała znajomość faktów i zręczne nim żonglowanie czynią z tej pozycji idealną lekturę nie tylko dla fanów historii czy biografii, ale i powieści sensacyjnych, kryminałów czy wręcz thrillerów!
Powtórzę za George’em R.R. Martinem: To prawdziwa „Gra o tron”!

Powieść fantastyczna

 

Tytuł: Terry Pratchett. Życie i praca z magią w tle
Autor: Craig Cabell
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data premiery: 8 września 2015 r.
Tak, teoretycznie to biografia. A dlaczego polecamy ją jako powieść fantastyczną w Perełkach wrześniowych? A dlatego, że twórca Świata Dysku to postać kultowa, podobnie jak jego twórczość, która zajmuje ważką pozycję w tej książce.
Niezwykłe życie odznaczonego Orderem Imperium Brytyjskiego pisarza, który otrzymał również honorowy tytuł Sir, to droga od miłości do astronomii do miłości do science fiction, której zmienił oblicze już na zawsze.
Jego dzieła przetłumaczono na 37 języków, a jego książki sprzedały się w liczbie ponad 85 milionów egzemplarzy! W latach 90. był najpoczytniejszym autorem w Wielkiej Brytanii, zaś obecnie jest drugim najchętniej czytanym pisarzem w UK, a w USA – siódmym najchętniej czytanym pisarzem spoza Stanów Zjednoczonych.
Książka zawiera m.in. również listę wszystkich zekranizowanych i wystawionych na scenie dzieł Pratchetta, pełną bibliografię brytyjską oraz… notę o kotach.
Niezastąpiona lektura każdego prawdziwego fana!

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia