Tropem fanki Assassin’s Creed

źródło
 Obojętnie, czy żyjesz, czy giniesz,
możesz mieć tylko jeden dzień naraz.
Marie Lu – Legenda: Rebeliant
Marie Lu urodziła się 11 lipca 1984 roku w Wuxi w Chinach jako Xiwei Lu. Kiedy miała 5 lat, przeniosła się wraz z rodziną do USA, do stanu Georgia. Po ukończeniu University of Southern California w 2006 roku była stażystką w Disney Interactive Studios. Następnie pracowała w branży gier wideo jako projektantka, a później dyrektor artystyczny firmy Online Alchemy. Aktualnie jest pełnoetatową pisarką i właścicielką marki Fuzz Academy.

Przykro. Zawsze komuś jest przykro.
Czy w tym świecie można kupić coś za przeprosiny?

Marie Lu – Malfetto: Mroczne piętno
źródło

Znana jest z debiutanckiego cyklu Legenda (do którego napisania zainspirowała ją ekranizacja Nędzników, a dokładniej – relacja pomiędzy znanym przestępcą a nieustępliwym stróżem prawa) – serii dystopijnych powieści ukazujących totalitarny reżim na zgliszczach Stanów Zjednoczonych Ameryki. Seria okazała się bestsellerem (zakupiono już prawa do ekranizacji). Malfetto, trylogia, której w Polsce ukazała się już pierwsza część (Mroczne Piętno) również zostanie zekranizowana.
Każdy dzień oznacza nowe dwadzieścia cztery godziny.
Z każdym kolejnym dniem wszystko na nowo staje się możliwe.

Marie Lu – Legenda: Rebeliant
  

Marie lubi dobre jedzenie, myśliwce, popołudniowe herbatki oraz Anglię i wszystko, co z nią związane, szczęśliwych ludzi, sztukę, cupcake’i, fortepiany, jasne kolory, deszcz, bożonarodzeniowe światełka, szkice, animacje maści wszelakiej, psy, zielone ryneczki ze zdrową żywnością, gry wideo i – rzecz jasna – książki.
Czy jest sens nadal być człowiekiem, gdy pozbędziesz się uczuć?
Marie Lu – Legenda: Patriota

Mieszka w Pasadenie z mężem i trzema psami: dwoma Pembroke Welsh Corgi i jednym mix chihuahua.

Teraz to ja będę wykorzystywać. Moja kolej, by zadawać ból.
Marie Lu – Malfetto: Mroczne piętno

Jej ulubione książki (jak sama mówi – lista mogłaby się ciągnąć w nieskończoność) to m.in. serie Harry Potter, Igrzyska Śmierci, Saga Lodu i Ognia oraz Gra Endera i Cień Endera, Imię wiatru, Dziewczyna z perłowym kolczykiem, ale i klasyki takie jak Opowieść o dwóch miastach czy Folwark zwierzęcy.

Nie płacz – mówi silnym głosem. – Jesteś na to zbyt potężna.
Marie Lu – Malfetto: Mroczne piętno

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia