5 rzeczy, których pragnie prawdziwy mól książkowy

źródło

Jeśli jesteś molem książkowym, to z pewnością masz swoje rytuały przed rozpoczęciem czytania oraz potrzebne do tego rzeczy. Tak, wszyscy to znamy i kochamy. Uwielbiasz książki i wszystko, co z nimi związane? Ten post jest właśnie dla ciebie!

Nie od dziś wiadomo, że czytelnicy mają wielkie potrzeby związane z książkami. Niektórzy większe niż inni. Są jednak rzeczy, które naprawdę każdy ma na swojej liście życzeń. Oto kilka z nich – na wesoło oczywiście.

1. Ogromna domowa biblioteczka zastawiona najróżniejszymi książkami. Znajdą się tam książki kucharskie, encyklopedie, słowniki i oczywiście wszystkie nowości. No bo jak można pokazać komuś swoje zbiory, jeśli nie ma tam najświeższych pozycji? Przecież to byłby wielki wstyd.

2. Roczny zapas kawy, żeby jakoś przetrwać te wszystkie zarwane noce, które zostały poświęcone emocjom związanym z aktualnie czytaną pozycją. Nie można oderwać się choćby na kilka minut, dlatego kawa jest bardzo ważna. No bo jak można tak po prostu iść spać, kiedy obok leży niedokończona książka?!

3. Wygodny fotel, a najlepiej taki, który dałoby się ułożyć w każdej dowolnej pozycji. No bo gdzie tu czytać podczas tych wszystkich wspomnianych już nocy? Nie da się zbyt długo czytać w jednej i tej samej pozie a wiadomo, trzeba dbać o plecy. Także taki wspaniały fotel bardzo by się przydał. Ewentualnie prywatny masażysta 24h.

4. Gadżety. Obowiązkowo pojawić muszą się różnego rodzaju zakreślacze, samoprzylepne karteczki do zaznaczania cytatów, milion zakładek, no i oczywiście kubek do kompletu. Z kawą. Nie można zacząć czytać bez odpowiedniego przygotowania, gdyż grozi to nadmiernym stresem.

5. Odrobina spokoju. Relaks z książką… cóż za przyjemność. Kiedy wszystkie poprzednie punkty z tej listy masz już za sobą, pozostaje jedynie cieszyć się chwilą. Oczywiście, jeśli nikt nie przeszkadza, co jest niezbędne, kiedy naprawdę chcesz się skupić.

Mam nadzieję, że spełniasz wszystkie punkty z powyższej listy. Jeśli nie, polecam jak najszybciej nadrobić zaległości! 🙂 

Leave a commentZakochana w książkach

7 lat ago

Z wszystkimi się zgadzam, tylko zamiast kawy wybrałabym kakao 🙂

Cynka

7 lat ago

Nic dodać, nic ująć 🙂

annakrystynamisztal

7 lat ago

Ze mnie jest totalny tea lover, ale kakao brzmi pysznie! Albo pitna czekolada ze szczyptą chili! Mniam!

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia