Niedokończone sprawy

źródło
Dzisiaj trochę o tym, dlaczego nie powinniśmy oglądać nowych seriali na bieżąco, ponieważ nie zawsze będziemy zadowoleni…

Często zdarza się, że długo czekamy na jakiś serial, np. na podstawie książki. Z niecierpliwością wyczekujemy pierwszego odcinka i od razu przywiązujemy się do bohaterów. Po pierwszym sezonie nie wyobrażamy sobie swojej codzienności bez kolejnego odcinka. I nagle BUM! niespodziewanie wszystko się kończy. Bez żadnego przepraszam. W ogóle bez słowa. Właśnie w takiej chwili wielu widzów ma ochotę uprzykrzyć życie reżyserom, tak samo jak zrobili to oni. Ku przestrodze chciałabym napisać o kilku takich produkcjach.

Pierwszą z nich jest oczywiście The Lying Game. Serial oparty na kolejnej już serii książek Sary Shepard, autorki Pretty Little Liars. Wciąga od pierwszego odcinka. Ciekawy, zabawny, pełen ciągłych zagadek. Od pierwszego odcinka nie mogłam się oderwać. Bywało, że cały dzień w szkole czekałam na powrót, żeby od razu obejrzeć dalszy ciąg. Byłam tym serialem oczarowana. W ostatnim odcinku drugiego sezonu wydarzyło się coś, co po prostu zburzyło całkowicie wszystkie moje teorie. Z niecierpliwością oczekiwałam jakichś wiadomości dotyczących trzeciego sezonu. Ale zamiast tego dowiedziałam się tylko, że serial nie będzie już kontynuowany. Tak, mój świat runął. Podobnie było z Eye Candy, tyle że w tym przypadku poszło szybciej, bo już po pierwszym sezonie. A było świetnie! Nigdy nie zrozumiem czegoś takiego. Albo coś jest od początku do końca, albo wcale tego nie ma… Ale może teraz słów kilka o samych produkcjach.

Tytuł: The Lying Game 

Twórca: Charles Pratt Jr.
Lata: 2011-2013źródło

Serial ten opowiada o dwóch siostrach bliźniaczkach (Alexandra Chando), które zostają rozdzielone przy porodzie i każda z nich trafia do innej rodziny zastępczej. Emma nie dogaduje się z innymi, żyje raczej ubogo i nie ma zbyt wielu przyjaciół. Sutton ma wszystko, czego tylko zapragnie: kochającą rodzinę, wspaniały dom i popularność wśród znajomych. Siostry odnajdują się i rozpoczynają poszukiwania biologicznej matki. Sutton wyrusza w drogę, a Emma zajmuje jej miejsce, by nikt niczego się nie domyślił. Nie chce bowiem, by ktokolwiek dowiedział się o nich przed odnalezieniem matki.


Tytuł: Eye Candy

Twórca: Christian Taylor
Rok: 2015
źródło

Bohaterką tego serialu jest młoda hakerka Lindy (Victoria Justice), która – zachęcona przez znajomych – zakłada profil na portalu randkowym. Po jakimś czasie odkrywa, że jeden z chłopaków, z którymi się spotyka, jest mordercą. Razem z grupą innych hakerów oraz znajomym policjantem starają się rozwiązać sprawę bez większych szkód. Niestety, nie jest to takie proste…

Obie produkcje są naprawdę wciągające i nie mam pojęcia, dlaczego postanowiono zdjąć je z anteny. Podobno z powodu zbyt niskiej oglądalności, ale nie wiem, czy da się to ocenić po zaledwie pierwszym sezonie. A wy? Znacie seriale, o których świat jakby zapomniał? 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia