Perełki

Powieść obyczajowa 

Tytuł: Ocalenie Callie i Kaydena

Autor: Jessica Sorensen
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data premiery: 21 października 2015 r.

Głęboko skrywane tajemnice Callie i Kaydena w końcu wyszły na jaw. Nie oznacza to jednak końca kłopotów. Na ich drodze pojawią się nowe przeszkody. Oboje będą musieli je pokonać i stawić czoła nowym wyzwaniom. Dwoje ludzi, dwie historie – jedna dusza. 
Czy poradzą sobie i przełamią bariery, aby uratować siebie nawzajem? 
Ocalenie Callie i Kaydena to druga część niezwykłej serii, którą zapoczątkowała powieść Przypadki Callie i Kaydena. Została ona zrecenzowana także u nas. Na tę książkę niewątpliwie czekały tłumy czytelników – zakończenie poprzedniej części poruszyło bowiem niejednego, ale nie dało odpowiedzi na wszystkie pytania, które układaliśmy w głowie podczas czytania. Ocalenie… wyjaśni większość kwestii, ale nie wszystkie, gdyż seria nadal się nie kończy… Czekają nas niesamowite przygody i spora dawka emocji, których tak bardzo potrzebujemy. Przygotujcie się na kolejne spotkanie z niezwykle barwnymi bohaterami i zapierającymi dech w piersiach wydarzeniami.


Powieść sensacyjna
Tytuł: Dziewczyna z pociągu
Autor: Paula Hawkins
Wydawnictwo: Świat Książki
Data premiery: 21 października 2015 r.

Urodzona i wychowana w stolicy Zimbabwe, Harare, brytyjska pisarka Paula Hawkins, przeprowadziła się do Londynu w wieku 17 lat. Po ukończeniu Oxfordu pracowała jako dziennikarka w „The Times”. Dużo publikowała także jako freelancer (m.in. poradnik finansowy dla kobiet The Money Goddess). Potem – pod pseudonimem Amy Silver – napisała kilka romansów dla kobiet. Dziewczyna z pociągu jest pierwszą książką, którą wydała pod własnym nazwiskiem. Jest to także pierwsza tak mroczna pozycja w jej twórczości, skupiająca się wokół problemu przemocy domowej oraz uzależnienia od alkoholu i narkotyków. 
Pozycja ta nie tylko świetnie się sprzedaje na całym świecie (tak dobrego wejścia na rynek w USA nie miał nawet Kod Leonarda da Vinci), ale zbiera także doskonałe recenzje. Nie tylko od krytyków, ale i księgarzy czy znanych świata kultury i sztuki (Stephen King napisał na Twitterze, że od Dziewczyny w pociągu nie mógł się oderwać przez większość nocy, a narratorka alkoholiczka jest absolutnie perfekcyjna).

Młodzi, piękni, zakochani. Mieszkają we wspaniałym domu, prowadzą szczęśliwe życie, mają cudowne pasje. Tak widzi ich Rachel. Tak o nich myśli. Taką bajkę tworzy codziennie wciąż i wciąż od nowa. Rachel – zmagająca się z bezbrzeżną depresją alkoholiczka, która nie potrafi uporać się z rozwodem, nową żoną i dzieckiem swojego byłego męża. Którą rzeczywistość przytłacza każdego dnia. Wciąż i wciąż od nowa.

Są trzy wersje tego, co wydarzyło się latem w podlondyńskiej miejscowości. Są bowiem trzy narratorki. Obok Rachel to jeszcze Anna i Megan wprowadzą nas w mroczną historię, która nie miała prawa się wydarzyć. Odkryją zgniliznę, brud, toksyczne związki, których nie powinno być. Która z nich jednak opowie prawdę? Która wie, co się faktycznie wydarzyło, a nie jedynie snuje domysły? Tego nie wiemy do końca, bo rzeczywistość miesza się z fantazją, fakty z domysłami, a trzeźwy osąd pełen jest oparów uzależnienia.

 

 Powieść fantastycznaTytuł: Tajemny ogień 

Cykl: Tajemny ogień (tom 1)

Autorki:  C.J. Daugherty, Carina Rozenfeld
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data premiery: 19 października 2015 r.

Według amerykańskiej pisarki Christi J. Daugherty wszystko to, co w życiu cudowne, musi rozpocząć się w Paryżu, podczas rozmowy przy kawie. Tak też było w przypadku tej książki – wieloletnia reporterka kryminalna, korespondentka polityczna i dziennikarka śledcza, a obecnie pełnoetatowa pisarka, spotkała podczas targów książki w stolicy Francji inną autorkę, co zaowocowało dziełem łączącym ich style. Twórczyni cyklu Wybrani oraz francuska pisarka książek dla dzieci, Carina Rozenfeld, stworzyły razem serię zarówno romantyczną, jak i pełną dynamicznej akcji.

Przewrotna rzeczywistość splata losy prymuski, która ma dokładnie wytyczoną ścieżkę edukacji i kariery (a Oxford to jeden z przystanków) oraz francuskiego łobuziaka, który żyje (dosłownie!) z dnia na dzień. Chwila szczerości otwiera przed obojgiem zupełnie inny świat i skłania do poszukiwań, których szokujące wyniki zmienią wszystko… Grzechy przodków rzucają bowiem długie cienie, a przeszłość kształtuje teraźniejszość zbyt wyraziście, by można ją było lekceważyć.

Czy bohaterom uda się spłacić długi i wynagrodzić wyrządzone krzywdy? Czy ulegną klątwie, która zdaje się być zbyt potężna, by ją złamać? Jak ułoży się, targana przez wieki wichrami historii, angielsko-francuska współpraca? I wreszcie… czy świat ocaleje?

Leave a commentSylwka S.

7 lat ago

Książki Jessici Sorensen mam na liście muszę przeczytać, wiele osób mi je polecało 🙂

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia