PIĄTEK Z ESSENTIĄ, czyli co Ci w duszy gra…?

Nadszedł długo wyczekiwany przez nas (mamy nadzieję, że przez Was również) moment…
PIĄTEK Z ESSENTIĄ, CZYLI 
PEREŁKA DRUGIEJ ROCZNICY 
REDAKCJI ESSENTIA!

Essentia to portal, który poświęcony jest przede wszystkim omówieniom literatury. Zazwyczaj pozycjom współczesnym, w dużej mierze premierom. Robimy to nie tylko z miłości do czytania (tudzież własnej satysfakcji), ale przede wszystkim dla Was, Czytelników, byście wiedzieli, co i dlaczego czytać warto, a co lepiej omijać. Dziś – w ramach naszego święta, drugiej rocznicy Redakcji Essentia – chcielibyśmy zamienić się rolami i wysłuchać Waszych rekomendacji bądź rzetelnych krytyk. Oczywiście, mając świadomość ogromu pracy, jaką trzeba włożyć w pisanie recenzji, doceniając trud i poświęcony czas, wynagrodzimy Wasze starania. 

Pisanie omówień to nie bułka z masłem. To praca wymagająca i często mozolna. Nie zawsze myśli generują się mimochodem, a słowa wylewają się ciurkiem spod klawiatury. Czasem pozycja, o której tekst traktuje, nie daje się jednoznacznie określić i opisać, domagając się szerszej analizy, uformowania w ciągi zdań tego, co trudne do opisania emocji, wzruszeń, zachwytów i niedowierzań.  Niekiedy – Boże, uchowaj przed takimi pozycjami! – przeczytana książka zostawia po sobie tylko rozczarowanie i niesmak, a jej opisanie idzie równie opornie, co lektura. Jednak radość z możliwości dzielenia się pasją przyćmiewa mankamenty.
I właśnie do tego Was zachęcamy: 
do dzielenia się pasją!
Napiszcie recenzję przeczytanej książki, obejrzanego filmu, spektaklu teatralnego lub przesłuchanej płyty (wybór należy do Was), a następnie prześlijcie ją na adres essentia_redakcja@op.pl

Recenzja powinna liczyć minimum 500 słów, a jej treść – zgodnie z istotą Redakcji Essentii oraz tego konkursu – wynikać z Waszego serca, z Waszych zainteresowań. 

W związku z tym, że konkurs recenzyjny to NAJWAŻNIEJSZY konkurs rocznicowy, nagród jest AŻ 5 (słownie: PIĘĆ) – a więc… naprawdę WARTO!

Nagrody zostaną rozdane losowo, co stanowi dodatkową motywację do działania – walczycie o każdą książkę!!! 


Na teksty czekamy do 2 listopada włącznie.

MIEJSCE 1

Jessica Sorensen:
Przypadki Callie i Kaydena
Ocalenie Callie i Kaydena
MIEJSCA 2

Nicola Kraus, Emma Mc Laughlin: Niania w Nowym Jorku
Michel Houellebecq: Platforma 

MIEJSCA 3

Patrycja Gryciuk: 450 stron
William Szekspir: Cytaty najpiękniejsze


SPONSORZY Życzymy nieprzemijającej weny twórczej i powodzenia!

Leave a commentMagdalena Sz L

5 lat ago

Czy mogą być teksty opublikowane już na własnym blogu? Czy tylko jedno zgłoszenie czy można więcej? 🙂

Sylwka S.

5 lat ago

Cudowne nagrody 🙂 choć nie umiem pisać ładnych recenzji to jednak się postaram i wezmę udział 🙂

Zosia Samosia :)

5 lat ago

Pasji mam wiele, a jedną z nich jest właśnie książka 🙂

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia