Z kulturą na ty

źródło

Poznajmy tajniki świata kultury! Nie uciekajmy od różnorodności.Na rynku wydawniczym jest już pod dostatkiem różnorodnych czasopism, w tym kulturalnych. Jednym z ciekawszych jest „Fragile”, które porusza tematy związane z kulturą w najszerszym i najgłębszym zakresie. Znajdziemy w nim rozważania o muzyce, filmie, literaturze, sztuce i innych interesujących kwestiach. 
Numer pierwszy został poświęcony warsztatowi. Autorzy wykazali się dbałością o przedstawienie różnych kontekstów. I tak: możemy zapoznać się z wszechstronnymi artykułami opatrzonymi odpowiednio uargumentowanymi komentarzami. Każdy z nich prezentuje rozwinięty temat, a zatem nie są to zaledwie krótkie teksty, ale obszerne i wyczerpujące analizy.
Jestem pod ogromnym wrażeniem estetyki magazynu. Został on bardzo dokładnie złożony i wzbogacony o ilustracje odnoszące się do danych artykułów. Ponadto podział na poszczególne kategorie tematyczne wydaje się ciekawy i z pewnością niezwykle przystępny, gdyż każda dziedzina została przedstawiona osobno. Wydanie zostało wzbogacone o wywiady, które przedstawiają różne punkty widzenia zjawisk kulturowych. Znajdziemy w nim rozważania m.in. o krytyce muzycznej, technice tworzenia czy współistnieniu słowa i dźwięku.
„Warsztat” jest w dużym stopniu poświęcony sposobowi prezentowania różnych tematów i rozmawiania o nich. Poznamy wiele ciekawostek z atelier muzyka, zagłębimy się w interesującej sferze dużego kinowego ekranu i teatralnej sceny, odkryjemy sekret słowa pisanego i bogaty świat sztuki. 
„Fragile” nie jest z pewnością czasopismem do przeglądania. Jest to magazyn, który powinno się czytać i analizować. Nie powinny po niego sięgać osoby, które oczekują prostych, niewymagających tekstów. Jest przeznaczony dla tych, którzy dążą do rozpatrywania pewnych motywów i zjawisk z wielu perspektyw, snucia refleksji i wyciągania wniosków. Z pewnością zaintryguje czytelników interesujących się poszukiwaniem różnorodnych kontekstów, nawiązań i interpretacji.
Warto zastanowić się, w jakim stopniu rozwinięta jest kultura w naszym kraju i jak ją postrzegamy. Czy jest to tylko powierzchowne spojrzenie, czy dogłębne doszukiwanie się sensu różnych kwestii. „Fragile” odpowie na wiele nurtujących pytań i przedstawi zupełnie inną wizję rzeczywistości, która nas otacza.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia