Perełki

Powieść obyczajowa


Tytuł: Playlist for the dead.

Posłuchaj, a zrozumiesz
Autor: Michelle Falkoff
Wydawnictwo: Feeria
Data premiery: 4 listopada 2015 r. 

To, że nastolatki żyją we własnym świecie, wie każdy, kto przechodził okres dojrzewania – czyli każdy. Fabuła powieści Playlist for the dead. Posłuchaj, a zrozumiesz zaczyna się niczym utarty schemat powieści młodzieżowej. Mamy imprezę, dwóch nastolatków, sprzeczkę i bójkę. Kiedy emocje po całym zajściu opadają, Sam postanawia pogodzić się z przyjacielem, Haydenem… I tu czeka go nieprzyjemna niespodzianka… 
Kumpel nie żyje. Na domiar złego, nie ma też żadnego pożegnalnego liściku. Jest tylko playlista i dołączona do niej karteczka z informacją: Posłuchaj, a zrozumiesz. Sam za pomocą spisu piosenek i własnych wspomnień musi poznać prawdę. Na tym jednak nie kończy się jego zadanie. Szybko okazuje się, że nie zawsze może wierzyć własnej pamięci. Wszystko ma swoje drugie dno. Niekiedy bardzo mroczne. Żeby je poznać, nie może jedynie słuchać muzyki. Musi również spojrzeć na otaczający go świat. I liczyć się z tym, że jego prawdziwe oblicze może nieodwracalnie zmienić mu życie.
Playlist for the dead. Posłuchaj, a zrozumiesz podbiło serca czytelników jeszcze na długo przed premierą. Synteza muzyki z literaturą nie dziwi, nie jest to bowiem żadna nowość, ale w połączeniu z niepowtarzalną tematyką stanowi niesamowity efekt. Po tę książkę powinien sięgnąć każdy, kto ceni sobie historie z wyrazistą puentą. Nie jest to banalna opowiastka dla nastolatków, ale mądra, poruszająca ważne tematy, wartościowa powieść. Przeczytajcie, a zrozumiecie!
Powieść sensacyjnaTytuł: Iluzja skorpiona

Autor: Robert Ludlum
Wydawnictwo: Albatros
Data premiery: 20 listopada 2015 r.Absolutny mistrz literatury sensacyjnej powraca! Robert Ludlum, niepokonany, niedościgniony i genialny twórca gatunku zwanego „thrillerem spiskowym” znów pozwala zatonąć nam w swoim świecie. Pokochaliście Jasona Bourne’a? Pokochacie i innych jego bohaterów. I to wszystkich!
Bo książki Ludluma wciągają jak ruchome piaski – nagle, nieoczekiwanie, nie dając szans. Nie są to lektury „lekkie, łatwe i przyjemne”. To pozycje, przy których czytelnik musi myśleć, reagować i przeżywać. Jak ich bohaterowie – zostaje wciągnięty w wir spisków i walki nie tylko o swoje życie, ale częstokroć o losy całego świata. Nie wymyślonego, przyszłego czy dawnego, ale tego tu i teraz.

Ogromna dawka napięcia, maksimum akcji, piękne kobiety, wspaniali mężczyźni, skomplikowane relacje międzyludzkie i wątki oplatające świat siecią intryg.
Śmiertelnie niebezpieczna terrorystka bierze na cel najpotężniejszego człowieka świata. Ona nie ma nic do stracenia – jego śmierć będzie ukoronowaniem jej zemsty. I emerytowany oficer wywiadu marynarki wojennej, który jako jedyny masz szansę powstrzymać to absolutne szaleństwo. Czy mu się uda? Jaką cenę i komu przyjdzie zapłacić za próbę powstrzymania Skorpionów? I czy to w ogóle możliwe?
Powieść fantastycznaTytuł: Chłopcy
Cykl: Chłopcy (część 4)
Autor: Jakub Ćwiek
Wydawnictwo: SQN
Data premiery: 18 listopada 2015 r.

Po traumatycznych wydarzeniach z części trzeciej Cień i Piotruś wreszcie stawiają na swoim – oto w realnym świecie trwa wielka, nieprzerwana zabawa. Sporą rolę w ich planie mają odegrać Chłopcy, wciąż pozbawieni pamięci i tkwiący w zwyczajnym, nudnym życiu. Czy Dzwoneczek jest w stanie jeszcze coś zmienić, czy tylko mimowolnie realizuje kolejne założenia Cienia? 

Droga wzywa, a największa z przygód – ta, z której nie da się wyjść cało, ale i której nie sposób uniknąć – czeka! Dzwoneczek i Chłopcy jeszcze nigdy nie byli tak blisko niej… Kiedy trzeba, bawi wyszukanymi żartami i ciętymi bon motami. Innym razem wyciska łzy i zmusza do refleksji. Wspaniałe zakończenie wspaniałej serii.
Chłopcy to seria książek, o której czytelnicy piszą, że pozwoliła im uwierzyć w polską fantastykę. Przeglądając stronę lubimyczytac.pl, można dostrzec, że historia chłopców robi furorę wśród miłośników czytania, którzy z bólem rozstają się z bohaterami! Jakub Ćwiek oczywiście nie zawodzi swoich fanów i wciąż trzyma wysoki poziom.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia