Smerf Book Tag!

Źródło

A może dziś trochę o smerfach?

Natrafiłam na tag, przeglądając otchłanie internetów. Zwrócił moją uwagę, bo to przecież smerfy, które są małe, niebieskie i makabrycznie urocze. Spojrzałam na pytania i do głowy przychodziło mi mnóstwo pomysłów, więc pomyślałam, że fajnie by było się nimi podzielić. Zapraszam więc na Smerf Book Tag!
1. Smerf Śpioch (Wybierz książkę, podczas której czytania prawie zasnąłeś)
Są to aż trzy pozycje, ale żeby się nie powtarzać kolejny raz, wybieram powieść, którą wciąż czytałam, mordując od dobrych dwóch miesięcy i z każdą stroną zasypiając, czyli Czerwone i czarne Stendhala. Może napomknę jeszcze o Regule Mroku, którą również męczę od kilku miesięcy i końca niestety nie widać.
2. Smerf Laluś (Wybierz postać, która dba o swój wygląd)
Ostatnio przeczytałam czwartą część Pretty Little Liars, więc od razu do głowy przyszła mi Hanna, jedna z bohaterek tej powieści. Hanna borykała się w przeszłości z wieloma kompleksami, dlatego teraz, kiedy udało jej się poprawić swój wygląd, robi wszystko, by nawet cieniem nie przypominać dawnej siebie i być bez skazy.
3. Smerf Zgrywus (Wybierz postać, która robi kawały i ciągle się wygłupia)
Tutaj idealnie pasowaliby bliźniacy Wesley z Harry’ego Pottera, ale żeby ponownie ta seria nie przewijała się w kolejnym tagu (chyba trochę za późno), wybiorę równie rozbrajającego i cudowne Shauna z Feed Miry Grant.
4. Smerf Ważniak (Wybierz postać, która kocha książki)
Rose z Amuletu Karoliny Cielas. Może te upodobania nie przewijają się w trakcie trwania książki, ale na początku jest o tym wzmianka. Gdyby Rose miała chwilę wytchnienia i co chwila nie pakowała się w kłopoty, z pewnością poświęcałaby temu więcej czasu.
5. Smerf Harmoniusz (Wybierz postać, która lubi śpiewać lub dobrze śpiewa)
Emily z Arisjańskiego fioletu Poli Pane. Gra na gitarze i śpiewa. Jak wiadomo, że robi to dobrze wnioskuję z reakcji innych bohaterów, ale mam jakieś wyobrażenie. Książka ma bowiem dołączoną płytę z soundtrackiem.
6. Smerfetka (Wybierz swoją ulubioną postać żeńską)
Nie lubię takich pytań. Czytałam kilkaset książek, z czego jakaś połowa albo i więcej głównych bohaterów to dziewczyny plus tysiące innych drugoplanowych bohaterek. Teraz mam wybrać jedną. Impossible.
7. Jeśli byłbyś Smerfem, jakie byłoby Twoje imię i osobowość?
Banalne by było rzec: Smerf Książkoholik. Co byście powiedzieli na Smerfa Emo? Może niezbyt to do mnie pasuje, ale byłoby to ciekawe. Tak na poważnie, to byłabym raczej mieszanką różnych smerfów. O, wiem! Smerf Bloger. O tak, taki dziennikarz. Miałabym gazetę, na przykład… „Smerfastyczne wiadomości”. Już widzę te nagłówki: Gargamel sieje spustoszenie w wiosce Smerfów, Czy Klakier przejdzie na niebieską stronę?, Laluś i Smerfetka razem na balu?, Co ukrywa Papa Smerf?!
O ile się nie mylę (a mylić się mogę) jest to pierwszy tag na Essentii. Chcielibyście jeszcze coś takiego tu zobaczyć?

Leave a commentMiłka Kołakowska

7 lat ago

Zgadzam się z Twoją odpowiedzią odnośnie Smerfetki. Jest to niesprecyzowane pytanie, zbyt ogólne, a wybór tak duży, że głowa mała. Pozdrawiam 🙂

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia