10 świątecznych historii

źródło

Wielu z nas pragnie urozmaicić klimat świąteczny, czytając bożonarodzeniowe powieści. W każdym roku, specjalnie na tę okazję, wydawanych jest wiele książek o takowej tematyce. Pozycji jest wiele, jednak jak odnaleźć historię, która nas zafascynuje? Aby ułatwić to zadanie, przedstawiamy kilka najbardziej interesujących książek świątecznych.źródło

Księga wyzwań Dasha i Lily 
Rachel Cohn, Davit Levithan

Szesnastoletnia Lily spisuje w czerwonym notatniku wszelkie tajemnice. Zainspirowana przez brata pozostawia go w ulubionej księgarni, na ulubionej półce. Notes czeka na chłopaka, który nie będzie się bał podjęcia wyzwania. Okazuje się, że takową osobą jest ciekawski Dash, który z wielkim zainteresowaniem śledzi losy dziewczyny. W trakcie poszukiwania siebie nawzajem między nastolatkami rodzi się uczucie. Czy przetrwa, gdy zakochani spotkają się w rzeczywistości? 
źródło

Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań.
Kelly Link, Holly Black, Gayle Forman, David Levithan, Ally Carter, Kiersten White, Myra McEntire, Stephanie Perkins, Laini Taylor, Jenny Han, Rainbow Rowell, Matt de la Pena

Każda z opowieści zawiera kapkę magii świąt, budując bożonarodzeniową atmosferę. Nawet jeśli nie wierzysz w zimowe czary, sięgnij po książkę, by odszukać miłość. 

źródłoW śnieżną noc 
Lauren Myracle, Maureeen Johnson, John Green 

Trzy różne historie, które połączyła burza śnieżna. 
Gdy miasteczko Gracetown chowa się pod śniegiem, wokół panuje romantyczna atmosfera, a w danym czasie mogą wydarzyć się magiczne sytuacje. Powrót z unieruchomionego pociągu może zakończyć się niespodziewanym pocałunkiem. Dzięki spacerowi przez zaspy możesz uświadomić sobie, że żywisz pewne silne uczucie do najbliższego przyjaciela. Albo dawna miłość powróci poprzez wczesną zmianę w Starbucksie. W śnieżną noc może wydarzyć się wszystko. 
źródło

Podarunek
Cecelia Ahern

Biznesmen Lou przez natłok obowiązków zaniedbuje swoją rodzinę. Jego marzeniem jest możliwość przebywania w dwóch miejscach naraz, by jak najwięcej czasu spędzać ze swymi dziećmi. Kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem spotyka żebraka, którego przyjmuje do pracy w swojej firmie. Okazuje się, że mężczyzna ma zdolność, której Lou tak bardzo pragnie. Biznesmen zrobi wszystko, by dowiedzieć się, w jaki sposób jest to możliwe. A przy okazji dowie się, jakie wartości są najważniejsze w życiu.

Chłopak na gwiazdkę 
Kate Brian 


Kilka dni przed Bożym Narodzeniem rodzice siedemnastoletniej Lili postanawiają wyjechać. Dom pozostawiają pod opieką swych dzieci. Jak to nastolatka, Lila zamierza zorganizować świąteczną imprezę, gdy nagle jej brat Cooper wybiera się ze swym przyjacielem Taylorem na misję, na Biegun Północny, gdzie Świętemu Mikołajowi grozi niebezpieczeństwo w postaci topniejącego śniegu. Zdesperowana dziewczyna wyrusza na poszukiwania, w których towarzyszyć jej będzie były chłopak, a zarazem starszy brat  Taylora – Beau. Ich pełna kłótni podróż ma szansę wnieść w ich życie powiew miłości. Czy podróż na Biegun Północny pozwoli Lili zakochać się na nowo? 
źródło

Listy Świętego Mikołaja
J.R.R. Tolkien 

Dzieci zazwyczaj przygotowują się do świat, pisząc listy do Świętego Mikołaja. Ten zazwyczaj nie odpowiada, jednak dla dzieci Tolkiena uczynił mały wyjątek.

J.R.R. Tolkien przez wiele lat podrzucał swoim dzieciom listy opatrzone malunkami. W nich pojawia się nie tylko sam Święty Mikołaj, ale też jego towarzysz Niedźwiedź Polarny, elfy, ludek zamieszkujący okolice Bieguna Północnego oraz gobliny będące wrogami świąt. 

źródło
Morderstwo w Boże Narodzenie 
Agatha Christie

W rezydencji przed Bożym Narodzeniem spotka się cała rodzina skąpego Simeona Lee. W Wigilię mężczyzna zostaje zamordowany. Szef policji prosi o pomoc w poszukiwaniu Herkulesa Poirot, który jest jednym z podejrzanych. Goście rezydencji zachowują się dość dziwacznie. Czy wszyscy są naprawdę tymi, za których się podają? I jakie są motywy zabójcy? 
źródło

Oskar i pani Róża
Eric-Emmanuel Schmitt

Dziesięcioletni Oskar jest chory na raka. Pozostało mu jedynie dziesięć dni życia, które wykorzystuje z godnością, przy pomocy pani Róży. Kobieta pomaga mu szczęśliwie przeżyć święta, które pozostaną w jej sercu na dłużej.

źródło
Cicha 5
Katarzyna Bonda, Katarzyna Michalak, Natasza Socha, Małgorzata Kalicińska, Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz, Krystyna Mirek Siedem mieszkań przy ulicy Cichej 5. Siedem historii odbywających się w Wigilię.

Spotkamy zdradzanego senatora Karenina wraz z piękną żoną, ekscentryczną babcię, która uwielbia różowe sukienki, przystojnego rzeźbiarza, który stara się odzyskać swoje dzieci, czy mężczyznę, który dostaje drugą szansę. W mieszkaniu każdego z nich kryje się tajemnica, która czeka na odkrycie.

źródło

Nowy początek 
Jill BarnettPo śmierci męża March popada w depresję. W jej rodzinie trwają konflikty, które tylko pogłębiają jej smutek. Rodzina – chcąc z powrotem się zjednoczyć – postanawia spędzić Boże Narodzenie w górach, nad jeziorem Tahoe. Jednak w czasie burzy March utknęła z mężczyzną, który powoli ją oczarował. Kilka tygodni później kobieta wraca nad jezioro, gdzie ponownie spotyka owego mężczyznę. To, co stanowiło jedynie przypadkowe spotkanie, powoli zamienia się w coś poważniejszego. Jednak dzieci March są przeciwne temu związkowi. Czy kobieta znajdzie ukojenie w nowej miłości?

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia