Historia nas świętować uczy

źródło
Święta widać wszędzie. No może poza pogodą. Sklepy pękają w szwach od choinek, stroików, baniek, czekoladowych mikołajów. A my biegamy jak chomiki w kołowrotkach, zapominając o tym, co najważniejsze – o rodzinie, bliskich. A byli tacy, dla których święta w domu nie były wcale rzeczą pewną…

Nie wszyscy mogli spędzić je w gronie najbliższych: musieli w tym czasie walczyć na froncie, cierpieć w obozach. Sami pracowali na swojego ducha świąt. A ten bywa niesamowity. W historii znajdziemy mnóstwo przykładów, jak niesamowity może być. W grudniu wszystko może się zdarzyć.
Poniżej prezentuję wam dwa filmiki, które skradły – i chyba trochę też złamały – moje serce. Warto poświecić kilka chwil na zadumę, a później oddać cześć naszym przodkom, bez których poświęcenia świętowanie nie byłoby możliwe.

Tę kolędę znałam w innym wykonaniu, ale ten „teledysk” jest tak przejmujący, że musiałam go wstawić.
Filmik, który wzruszył mnie w tamtym roku do łez. Uważam, że to coś wartego uwagi. Słyszałam nawet, że historia na nim przedstawiona wydarzyła się naprawdę.
Jak widać, magia świąt potrafi zdziałać cuda. Próbujcie i wy. Bądźcie dla siebie mili.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia