Książka, czyli najlepszy pomysł na świąteczny prezent

źródło
Świąteczne szaleństwo dobiega końca. Jeszcze tylko dziś najbardziej zdesperowani mogą pobiec do galerii handlowych kupić cokolwiek, byle tylko mieć prezent. Pamiętajcie, że najlepszym upominkiem dla książkoholika jest… książka! Ale jak to, książka na prezent? Otóż to! Poniżej odpowiadam dlaczego.

1. Dla każdego coś miłego

Każdy ma jakieś pasje, każdy! I na 99% ktoś już o tym napisał. Himalaizm, szydełkowanie czy uwielbianie żony. Tak, przyznaję, trzeba wtedy chociaż trochę znać gusta osoby, którą się obdaruje, ale inaczej po co by to robić? Nie pasje? Dobrze, każdy ma jakieś problemy! Zarządzanie czasem, motywacja, pierwsze własne mieszanie, na to też znajdzie się rada w księgarni. Książek jest tyle, że po prostu siłą rzeczy coś będzie pasować.

2. Ale ona/on nie lubi czytać!

źródło
I w czym problem? Książki nie służą tylko do czytania. Obecnie coraz popularniejsze są kolorowanki. Ale nie tylko. Fiszki do nauki, podręczniki, przewodniki, mapy, albumy. W księgarniach masz do wyboru coś więcej niż tylko powieści.

3. Taki duży, taki mały… może chcieć czytać!

Wbrew pozorom dzieci bardzo lubią książki. Również te małe. To świetny sposób na spędzanie czasu z rodzicem. I tu też masz morze możliwości. Są książki z elementami zabawy, np. przekładanie sznurków, czy z przyciskami; do nauki, do czytania na dobranoc. To jest tzw. mądry prezent. A gdy w dodatku będzie z ulubionym przez dziecko bohaterem – pokocha czytanie!

4. Coś dla ludzi na czasie

Myślisz o znajomych, którzy lubią być trendy? Książki też takie są. Nie ma opcji, na pewno słyszałeś o ostatnich literackich nagrodach, modnych ekranizacjach czy kontrowersyjnych publikacjach. Ludzie „na czasie” docenią taki prezent.
źródło

5. Nikt ci tak nie doradzi jak obsługa księgarni

W takich miejscach zazwyczaj pracują ludzie z pasją. Podaj kilka informacji, a w ciągu paru minut dowiesz się, co będzie najlepszym prezentem. Mole książkowe już tak mają. W końcu czytanie uwrażliwia.

6. Pozytywny wpływ książek

Literatura jak żaden inny prezent ma same pozytywne aspekty. Czytanie uspokaja, a jednocześnie podnosi i utrzymuje sprawność umysłu. Dobrze dobrana książka pięknie wygląda, motywuje, uświadamia i rozwija. A do tego można ją kupować bez recepty!

7. Nie kupujesz kota w worku!

Przykładowo Essentia – od góry do dołu przyjemne teksty i ciekawe recenzje. Po przejrzeniu naszej strony nie tylko poznasz nowości wydawnicze, ale też dowiesz się, co w sobie mają. Trafiony prezent jest wręcz gwarantowany! A więc, do czytania!

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia