Perełki

Powieść obyczajowa

Tytuł: Mimo wszystko

Autor: Monika Sawicka


Wydawnictwo: Replika
Data premiery: 20 grudnia 2015 r.

Miłość to nie zawsze lek na całe zło. Czasem bywa również powodem cierpień. Natalia, czyli główna bohaterka nowej powieści Moniki Sawickiej, dowiaduje się od ukochanego wielu nieprzyjemnych rzeczy na swój temat. W tym tej, że nie jest pewien ich związku. Chce „odpocząć” (oczywiście bez niej) i przemyśleć, czy bycie razem ma jeszcze sens. Natalia bez skutku czeka dziesięć długich i cichych dni. W końcu postanawia pojechać z przyjaciółką w Tatry. Tam czeka ją nie tylko podróż po górach, ale też w głąb siebie. Przypadkowe spotkania, nowi ludzie i szczere rozmowy. Z tej podróży wróci zupełnie odmieniona. Ale jak bardzo? Czy wtedy nadal będzie otwarta na swój związek?
Mimo wszystko to powieść o silnych emocjach i trudnych uczuciach. Razem z bohaterką śmiejemy się i płaczemy, żeby ostatecznie uwierzyć w siłę przyjaźni. Pozycja obowiązkowa na długie, zimowe wieczory.
Książka wydana została w tej samej szacie graficznej co Dobrze, że jesteś. Nieprzypadkowo. Obydwie pozycje stanowią przykład dobrej literatury kobiecej, wskazującej na to, że zawsze należy mieć nadzieję na lepszą przyszłość.
Powieść sensacyjna 

Tytuł: Sekret w ich oczach


Autor: Eduardo Sacheri
Wydawnictwo: Świat Książki
Data premiery: 16 grudnia 2015 r.

Przeszłość jest wspomnieniem. Wykreowała nasze życie, ale ostatecznie to wyłącznie od nas zależy, co będzie dalej. Jednak nie można tak po prostu zapomnieć tego, co było. Przeszłość zawsze w pewnym momencie naszego życia przypomina o sobie. Tym bardziej kiedy samemu się do niej wraca.  Benjamín Chaparro zaczyna interesować się sprawą sprzed lat – gwałtem i morderstwem młodej kobiecie. Nie wszystko zostało wyjaśnione… Wydarzenia sprzed lat zamieniają się w pozory, a brak sprawiedliwości wychodzi na jaw. Są ludzie, którzy nie mogą tego zaakceptować. W dodatku Benjamin odkrywa pewną prawdę na temat swojego życia. Od lat kocha pewną kobietę. Będzie musiał sobie z tym poradzić, a to niekoniecznie łatwe uczucie.

Czy miłość jest warta poświęcenia? Świat czasami potrafi być brutalny i pełen tajemnic. Najmniejsze wydarzenia okazują się siecią perfekcyjnie utkanych intryg, które na domiar wszystkiego są rzeczywiste, i to w zadziwiający sposób. Paradoks miesza się z nieoczekiwanym i niemożliwym. To nietypowe połączenie sprawia, że wierzymy, że tylko prawdziwe życie mogło napisać tę historię. Przeszłość łączy się z teraźniejszością, udowadniając znaczenie miłości, a dokładniej: jej najbardziej uroczej odmiany – słodkiego zakochania, które rzadko przydarza się ludziom dojrzałym. Możemy poznać uczucia Benjamina, który po latach postanawia zajrzeć w swoja bardziej ludzką naturę, i zrozumieć, czym jest otaczający go świat. Jego rozważania stają się odpowiedzią na nurtujące nas pytania. A ta czeka na samym końcu…

Powieść fantastyczna

Tytuł: Gwiezdne wojny. Jak podbiły wszechświat?


Autor: Chris Taylor
Wydawnictwo: Znak
Data premiery: 2 grudnia 2015 r.

Ponad czterdzieści lat temu George Lucas stworzył pierwsze zdania o walce galaktycznego Imperium z rebeliantami. Dzieło to trafiło na ekrany kin, a dziś jest jedną z najbardziej wpływowych marek. Kompletna historia fenomenu Gwiezdnych wojen została opowiedziana dopiero w tej książce.

Chris Taylor jest dziennikarzem tygodnika „Time” i redaktorem portalu „Mashable”. Podąża śladami gwiezdnej sagi, opisuje jej trudne narodziny, burzliwe losy marki i kontrowersje wokół najnowszego filmu. Dociera również do ludzi, którzy pomogli przekształcić pomysł Lucasa w legendę. Spotyka na swojej drodze fanów i ludzi od marketingu, dla których Gwiezdne wojny stały się sposobem na życie. Stacza walki ze współczesnymi rycerzami Jedi i poznaje konstruktorów droidów.

Autor szuka przede wszystkim odpowiedzi na pytanie, jak Gwiezdne wojny przyciągnęły miliony ludzi, zainspirowały i zafascynowały na tyle, że będą rozpalać wyobraźnię jeszcze wielu pokoleń i zarabiać gigantyczne pieniądze. Od lat spotykamy się z masą gadżetów związanych z Gwiezdnymi wojnami, od lat nie brak jej fanów. Najnowszy film sprawił, że znowu w sklepach pojawiają się figurki, gry, kubki z wizerunkami bohaterów. Doszło do tego, że fascynacja tym fantastycznym światem jest… przekazywana z pokolenia na pokolenie! Książka Gwiezdne wojny. Jak podbiły wszechświat? jest nie tylko kolejnym „gadżetem”, ale wręcz swoistą biblią fanów Gwiezdnych wojen.

Leave a commentMagda Saska-Radwan

7 lat ago

Gwiezdnych Wojen zazdroszczę 😛 A reszty nie znam 🙂

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia