Nowy rok, nowe życie!

źródło

Kiedy kończy się dany rok, wszyscy jesteśmy zabiegani i nieco zmęczeni. Święta zawsze sprawiają, że jesteśmy rozleniwieni i spragnieni już tego nowego roku, by ruszyć ze swoimi postanowieniami. Planujemy zrobienie rzeczy, których nie udało się osiągnąć, a do których usilnie dążyliśmy. Pierwszy stycznia to dobry dzień na odpoczynek po emocjonującym sylwestrze, a także do nabrania sił na następne 365 dni. Jednak nie możemy zapomnieć, że plany to nie wszystko. Musimy także chcieć, musimy mieć samokontrolę i motywację. Nie warto robić postanowień noworocznych, jeśli nie jesteśmy pewni, że się spełnią. Jeśli już planujemy, to spełnijmy nasze marzenia. Czemu mamy odkładać coś, o czym skrycie śnimy? Czemu przeciwności losu mają pokrzyżować nam plany?

Nowy rok jest czasem przemyśleń, zadumy; podejmujemy w tym czasie najwięcej decyzji. Rzucamy nałogi, zmieniamy tryb życia, nieraz obiecujemy sobie niemożliwe. Przeważnie każdego roku kończy się tak samo: nasze wyzwania pozostają tylko w głowie. Po miesiącu wszystko staje się zapomniane. Po jakimś czasie przypominamy sobie o danym postanowieniu, obiecujemy, że od następnego dnia wprowadzimy je w życie. A jednak się nie udaje, ciągle nas coś powstrzymuje, czy to my sami, czy otoczenie.

Sprawmy jednak, by ten rok był inny, by tym razem nasze postanowienia się spełniły, byśmy my sami byli szczęśliwsi. Nie pozwólmy losowi, przeznaczeniu ani naszemu zmęczeniu zniechęcić nas do realizacji naszych planów. Bądźmy radośni, ambitni, spełnieni, szczęśliwi, rozsyłajmy uśmiechy i pomagajmy innym. Pamiętajcie, że Nowy Rok to jeden dzień, a pozostałe mogą być takie, jakie tylko chcemy, możemy osiągnąć wszystko. Wystarczy tylko chcieć!

Pozostaje mi życzyć tego szczęścia, radości, uciechy z każdego dnia, by nasze marzenia się spełniły, a przeciwności losu stały się wspomnieniem z przeszłości. Zatem…

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!

Leave a commentBasia Smoter

7 lat ago

Szczęśliwego Nowego Roku 🙂

Irena Bujak

7 lat ago

Szczęścia w Nowym Roku 😉

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia