Perełki

Powieść obyczajowa

Tytuł: Rodzinne sekrety
Cykl: Jabłoniowy sad (tom 2)
Autor: Krystyna Mirek
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 13 stycznia 2016 r.

Senior rodu Zagórskich, właściciel urokliwej księgarni, Jan, popadł w kłopoty finansowe, które zmuszają go do podjęcia wielu dramatycznych decyzji. Dom rodziny Zagórskich otoczony cudnym sadem jabłoniowym jest w niebezpieczeństwie. Rozpocznie się rodzinna rewolucja. Córki Jana, postanowią zawalczyć o to, co im się należy i czego najbardziej pragną. Maryla spojrzy w głąb siebie i zrozumie, dlaczego żaden z jej związków nie trwał dłużej niż kilka tygodni, a Aniela wyruszy na poszukiwania ojca swojego dziecka. 
W domu nastanie spokój, ale nie na długo. Już za chwilę rozpoczną się nagłe wydarzenia, które zachwieją całą rodziną, dawne i niewyjaśnione tajemnice z przeszłości będą ranić. Kochająca się rodzina ostatnim razem zdołała przetrwać przeciwności losu, ale czy teraz także zdoła wyjść im na przeciw i stawić czoła? Czy ich marzenie, o spokojnym życiu, w otoczeniu pięknego sadu się spełni?

Ta cudowna opowieść, o sile rodzinnej miłości, pragnieniu szczęścia i walce o należne nam wartości, wtargnęła w serca wielu czytelników, zostawiając w nich zapach jabłoni, ogromną motywację do tego, by spełniać swoje marzenia i wziąć życie w swoje ręce, nie pozwalając by umknęło niepostrzeżenie gdzieś obok.
Powieść sensacyjna

Tytuł: Zmuś mnie
Autor:  Lee Child
Wydawnictwo: Albatros
Data premiery: 13 stycznia 2016 r. 
Jack Reacher powraca! A wszystko po to, by walczyć ze złem. To już dwudziesty tom poświęcony jego przygodom i nic nie zapowiada końca tej uwielbianej przez czytelników serii.
Główny bohater to Jack Reacher, były żandarm wojskowy, 100 kg. żywej wagi i 127 cm. w klatce piersiowej. Diabelsko inteligenty i nieprzeciętnie przystojny. A do tego napędzany zamiłowaniem do sprawiedliwości. W kolejną sprawę angażuje się przez przypadek. Zatrzymuje się w mieście, bo… podoba mu się jego nazwa. Tam poznaje równie nieprzeciętną osóbkę, byłą agentkę FBI, obecnie pracującą jako prywatny detektyw. Chang, bo o niej mowa, miała spotkać się na stacji benzynowej ze swoim kolegą, który prosił ją o pomoc w nietypowej sprawie. Miała, ponieważ znajomy się nie pojawia. Wkrótce okazuje się, że nie tylko nie zjawił się na spotkaniu, ale też zniknął bez śladu. Pozostawił po sobie jedynie rzeczy w pokoju motelowym. Jego telefon milczy. Szybko okazuje się, że na drodze w poznaniu prawdy stoi też… całe miasto! Jego wysłannicy depczą bohaterom po piętach. Zaintrygowany Jack nie ma zamiaru pozostawiać tej zagadki Chang i angażuje się w jej rozwiązanie. A Wy? Chcecie wiedzieć co się wydarzyło? Czy rozwiążecie tajemnicę przed Jackiem?

Lekka fabuła, ciekawe zwroty akcji i niebanalni bohaterowie to zdecydowane duże atuty tej pozycji. Książka utrzymuje klimat całej serii. Jack dalej czaruje swoim urokiem i, z dużą dozą szczęścia, wychodzi cało z nawet największych opresji. Co czeka go tym razem? Kto jest przyjacielem, a kto wrogiem? Przekonajcie się sami!

Powieść fantastyczna

Tytuł: Xięgi Nefasa 
Autor: Małgorzata Saramonowicz
Wydawnictwo: Znak
Data premiery: 25 stycznia 2016 r.

Miecze… Zamki… Tron… Korona… Władza… Z czym wam się kojarzą? Tak, to średniowiecze – ta sławetna epoka, gdzie Polską sprawiedliwie rządzili królowie, rycerze cenili honor, a młode damy czekały na swojego księcia. Ile razy marzyłam, by urodzić się właśnie w tym czasie i móc zasmakować cudownego życia… Czy na pewno? Czy na pewno jest takie cudowne? 
XII wiek – rządy Bolesława Krzywoustego w Polsce. By utrzymać dynastię i zapobiec rządom swojego brata, Bolesław potrzebuje potomka. Syn utrwali jego władzę oraz da nadzieję na odbudowę Ojczyzny, która jest na skraju upadku. Troje dzieci, ten sam dzień narodzin i… ten sam dzień śmierci. Czy Bolesław doczeka się upragnionego potomka? Czy przypadkowy dzień narodzin jest w stanie zmienić losy podupadającego państwa? Czy kronikarz Nefas może zmienić przyszłość?

Barwna powieść z domieszką historii Polski oraz magią, która tworzy niesamowitą atmosferę grozy i hipnotyzujące tło obyczajowe. Xięgi Nefasa pozwalają na obserwację wydarzeń ze średniowiecza, jednakże kronikarz wielokrotnie podkreśla, że oficjalne kroniki mijają się z prawdą. My dostajemy prawdziwą opowieść o zapomnianych zdarzeniach i tajemnicach ukrywanych przez wieki. Sam pisarz jest bardzo tajemniczy i nie odkrywa swojej duszy. Ukazuje nam tylko cząstkę siebie i skłania do domysłów, ale również przemyśleń na temat ludzkiego życia.  Krew leje się po stronach, sprawiając, że czytelnika przechodzą dreszcze, ale dzięki temu ma wrażenie, że uczestniczy w akcji. Powieść jest napisana w epicki sposób, który daje możliwość na przeżycie wielu niesamowitych rzeczy.

Leave a commentMiłka Kołakowska

7 lat ago

Jestem bardzo ciekawa powieści "Zmuś mnie", z chęcią przeczytam. Pozdrawiam 🙂

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia