Tropem specjalistki od wampirycznych powieści

źródło

Idąc tropem kolejnego śledztwa, dotarłam do mrocznego świata fantasy, gdzie wampiry i ghule są istotami kryjącymi się pośród ludzi. Poznałam Cat, Bones, a nawet samego Vlada – słynnego Drakulę. Wszystko to za sprawą twórczości Jeaniene Frost.


Mogliście usłyszeć o niej parę lat temu, gdy w Polsce ukazała się jej pierwsza seria, jednak zanim do niej przejdziemy, może parę słów o Jeaniene? Jest to dojrzała kobieta w kwiecie wieku mieszkająca na Florydzie z mężem Matthew. Uwielbia przesypiać weekendy, oglądać filmy, odwiedzać cmentarze, a także jaskinie. Oprócz tego jest genialną pisarką mającą prawie 70 tysięcy fanów na Facebooku, podbijającą listę „New York Timesa” i „USA Today”. Nie szczędzi kontaktu z czytelnikami, stara się przeczytać każdą wiadomość, jaką dostaje, a już na pewno na każdą odpowiada, jeśli nie ona, to jej asystentki. Jeaniene ma głowę pełną pomysłów i jeszcze nie pokazała wszystkiego, co potrafi. W tej chwili wydała już piętnaście książek i kilka antologii. W Polsce niestety nie ukazała się cała twórczość tej autorki. Seria Nocna Łowczyni została wydana tylko w połowie, ale można mieć nadzieję, że Nocny Książę ukaże się w całości.

źródło

W serii Nocna Łowczyni poznajemy Cat, która jest pół wampirem, pół człowiekiem. Jak tylko stała się na tyle dorosła, by móc odwiedzać nocne kluby, zaczęła zabijać wampiry, by pomścić krzywdę, którą wyrządził jej matce ojciec wampir. Postanowiła sobie, że będzie zabijać każdego napotkanego wampira, odcinać im głowy i zakopywać w lesie. Aż w końcu na swojej drodze spotyka Bonesa, który nie tylko nie dał się zabić, ale jeszcze odkrył, kim tak naprawdę jest Cat. Od tej pory ta dwójka postanawia pracować ramię w ramię i odkryć niejeden spisek. Z przyjaciółmi będą musieli przejść wiele. Niestety, u nas wydane są tylko trzy z ośmiu tomów, a książki w tej chwili nie są dostępne w sprzedaży.

Druga seria, jaka jest teraz na czasie w naszym kraju, to Nocny Książę, niedawno ukazał się drugi tom pod skrzydłami Wydawnictwa Papierowy Księżyc.

źródło

Seria Nocny Książę przedstawia nam losy Vlada Tepesh, którego poznaliśmy przy historii Cat i Bonesa, jednak tutaj w stu procentach skupiamy się na Vladzie, jego wrogach, przyjaciołach i na Leili, która jako jedyna jest w stanie oprzeć się Vladowi, a także się go nie boi. Lecz wróg nie śpi i czai się, by uderzyć wtedy, kiedy nikt się tego nie spodziewa.

Obie serie obfitują nie tylko w charakterystyczny styl Jeaniene, masę wampirów, ale są także przesycone erotyzmem. We wszystkich książkach tej autorki możemy spodziewać się scen erotycznych, nie byle jakich, bo są dopracowane, przesycone emocjami. Pisarstwo Frost jest gratką dla miłośników fantasy, wampirów i gorących książek, od których nasze policzki robią się czerwone.

W tym śledztwie może za dużo się nie dowiedziałam, ale warto zatrzymać się przy tej autorce i poznać jej książki, bo mogą stać się waszymi ulubionymi seriami.

Na dziś to już koniec, nie zdradzę, czyim tropem podążymy za tydzień, ale możecie być pewni, że będzie ciekawie!

Leave a commentKarolina Żynda

7 lat ago

Czytałam chyba tylko dwie pierwsze książki z serii nocna łowczyni. I jakoś na tym poprzestałam. Może po twoim poście wrócę do tej serii bo całkiem o niej zapomniałam 🙂

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia