TOP 10 najlepszych książek 2015 roku

źródło

W minionym roku przeczytałem łącznie 52 książki.
Może nie jest to rewelacyjny wynik i z pewnością chciałbym przeczytać
więcej, jednak mimo wszystko jestem zadowolony.
Zdecydowana większość powieści podobała mi się, a niektóre wręcz mnie
zachwyciły. Rok 2015 obfitował w genialne, godne polecenia
publikacje, dlatego wybór jedynie dziesięciu był dla mnie sporym wyzwaniem. Wydaje
mi się jednak, że te tytuły, które wybrałem, wprost musiały się znaleźć w
tym zestawieniu i w pełni zasługują na miejsca w czołówce.
Zapraszam na moje zestawienie TOP 10 najlepszych książek 2015 roku. Uprzedzam, że są to książki, które przeczytałem w tym roku, a nie książki, które zostały w nim wydane.
10. miejsce

Książka o pięknej okładce i jeszcze piękniejszej treści. Z pozoru niczym niewyróżniający się thriller sci-fi o podróżowaniu w czasie, jednak jak się później przekonujemy, ta powieść to zdecydowanie coś więcej. To wyjątkowa opowieść o śmierci, poszukiwaniu sensu ludzkiego życia oraz próbie odkrycia idei Boga.
9. miejsce


Jedna z niewielu obyczajówek, jakie miałem okazję przeczytać w tym roku. Zachęcony genialnym filmem Still Alice zdecydowałem się sięgnąć po jego literacki pierwowzór, który – jak się później okazało – jest jeszcze lepszy od ekranizacji. Piękna powieść o zmaganiu się z nieuleczalną chorobą i samotności wśród najbliższych.
8. miejsce

Jedna z lepszych książek fantasy, jakie kiedykolwiek czytałem. Dawno nie spotkałem się z tak perfekcyjnie nakreśloną i dopracowaną powieścią. Samantha Shannon stworzyła zupełnie nowy świat, w którym kompletnie się zakochałem i do którego z chęcią powrócę w 2016 roku.
7. miejsce


Jedna z głośniejszych premier tego roku. Sporo osób nie rozumie fenomenu tej książki. Ja się nią zachwyciłem. Dziewczyna z pociągu to powieść, która wciąga bez reszty i sprawia, że jeszcze przez długi czas będziesz o niej myślał.
6. miejsce


Genialna książka, którą jak raz zaczniesz, to już nigdy nie będziesz w stanie odłożyć. Thriller, który niejednokrotnie mnie zaskoczył i sprawił, że do ostatniej strony nie wiedziałem, jak zakończy się ta historia. Kac książkowy gwarantowany.
5. miejsce


Jest to powieść o przekraczaniu własnych granic, radzeniu sobie z ogromną odpowiedzialnością, a przede wszystkim o życiu pod ciągłą presją. Gra Endera to nie jest zwykłe science fiction, to science fiction na najwyższym poziomie.
4. miejsce


Niezwykle zabawna i pełna czarnego humoru powieść o II wojnie światowej. Wojna widziana z perspektywy zwykłego szeregowego, opowiedziana bez zbędnych ogródek i koloryzowania. Klasyka XX-wiecznej literatury, do której z pewnością jeszcze powrócę.
★ 3. miejsce ★Wielki Gatsby to książka o niepozornych rozmiarach, lecz skrywająca piękne i niezwykle bogate wnętrze. To powieść, która ma w sobie coś takiego, co niezwykle wciąga i fascynuje. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana klasyki.
★ 2. miejsce ★


Klasyka literatury science fiction, z którą każdy fan tego gatunku powinien się zapoznać. Mimo że napisana ponad 80 lat temu, ciągle świeża i aktualna. Nowy wspaniały świat jednocześnie fascynuje i przeraża. Jeśli tak ma wyglądać nasza przyszłość, to nie chcę jej dożyć.
★ 1. miejsce ★


Niezwykle mroczna i przerażająca wizja przyszłości. Dmitry Glukhovsky wspiął się na wyżyny swoich pisarskich umiejętności i stworzył dzieło unikatowe, jedyne w swoim rodzaju. Futu.re nie należy do książek łatwych i przyjemnych, przez które przebrniemy w kilka godzin. Ta powieść wyciśnie z nas wszystkie możliwe emocje, sprawi, że przez kilka kolejnych nocy nie będziemy w stanie zmrużyć oka.
Rok 2015 był całkiem dobrym rokiem pod względem czytelnictwa. Miałem okazję sięgnąć po wiele genialnych powieści, które z pewnością zapamiętam na bardzo długo. Mam jednak nadzieję, że przyszły rok będzie jeszcze lepszy i że uda mi się przeczytać jeszcze więcej wspaniałych książek.

* Wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu lubimyczytać.pl

Leave a commentUna Blog

7 lat ago

Heller na mojej liście jest od 4 czy 5 lat… W końcu pora się za niego zabrać.

Natalia Pych

7 lat ago

Całkowicie popieram "Czas żniw" <3

Czarny Kruk

7 lat ago

Z twoicg propozycji bardzo chcę przeczuyać Dziewczunę z pociąfu i Nowy wspaniały świat
Pozdrawiam i zapraszam na nowy post:
http://kruczegniazdo94.blogspot.com

wolność jak marzenia

7 lat ago

ta "Dziewczyna z pociągu" mnie jakoś nie zachęca do przeczytania, chociaż mam ją na półce.. 🙁

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia