Tropem burzliwej miłości Anny Todd

źródło

After, słowo w języku angielskim oznaczające 'później', 'potem', 'późniejszy' (zależy, w jakim kontekście używane), dla prawdziwego książkoholika i fana After znaczy bardzo dużo. Ten po After słyszy Anna Todd – i to jej śladem dziś pójdziemy.

Anna Todd, młoda kobieta robiąca to, co kocha. Pisać zaczęła już dawno, ale dopiero po jakimś czasie wpadła na pomysł, by zacząć udostępniać swoje prace na którejś z platform. Wybrała Wattpad. Zaczęła od fan-fiction w 2013 roku, do którego napisania zainspirował ją brytyjski boysband – One Direction. Historia na stronie ma miliard odsłon, a także czytelników na całym świecie. Jest to przeogromny sukces dla tak młodej osoby jak Anna. Od tamtej pory powieść zbierała coraz szersze grono fanów, nastolatki oszalały na punkcie głównych bohaterów i ich miłości. Anna mówi, że dzięki After jej życie zmieniło się w najlepszy z możliwych sposobów. Spełniła marzenie, połączyła swoją miłość do wszystkiego: od zespołów po tworzenie historii, które sama chciałaby czytać.

Mimo że Anna jest bardzo zajętą kobietą, która jeździ po świecie, by promować swoją serię (ostatnio była we Francji), dba o czytelników, będąc z nimi w stałym kontakcie. Najbardziej aktywna jest na Twitterze, gdzie umieszcza zdjęcia, wpisy, odpowiada fanom; znajdziemy ją także na Facebooku, gdzie bez problemu dowiemy się o najnowszych nowinach z jej życia i z pracy nad książkami.

Anna w najśmielszych snach nie sądziła, że jej życie tak bardzo się zmieni, że dzięki historii, którą publikowała, odezwie się do niej wydawca i podpiszą umowę na wydanie serii w papierowej wersji.

Śmieję się pomimo łez. Chyba tracę rozum. Ta scena w niczym nie przypomina filmów. Nie potrafię wziąć się w garść. Nie przyjęłam nowiny elegancko, wydając cichy okrzyk, z pojedynczą łzą spływającą po policzku. Płaczę, szarpię się za włosy i z trudem kontroluję emocje na tyle, żeby sklecić proste zdanie. – Płomień pod moją skórą


After. Płomień pod moją skórą – Tessa zaczyna naukę w college’u, ma idealnego chłopaka, idealne stopnie, jedynie matka jest trochę nadopiekuńcza. Dziewczyna ma plany na najbliższe lata, wszystko szczegółowo zaplanowane, ale to się zmienia, gdy poznaje swoją współlokatorkę i jej znajomych, w tym Hardina. Chłopak jest buntownikiem, imprezowiczem, bywa agresywny i nadużywa alkoholu, jednak coś ich do siebie przyciąga. Burzliwe relacje i masa emocji. Historia, która może skończyć się katastrofą.

fot. Dominika Szałomska

After 2. Już nie wiem, kim bez Ciebie jestem – Tessa jest rozbita po tym, co się stało. Hardin nie zasługuje na wybaczenie, ale nie poddaje się, ciągle wraca, prosi. Oboje cierpią i nie mogą dojść do ładu z tym, co czują. Jedno rani drugie, a mimo to nie mogą bez siebie żyć. Próbują dojść do porozumienia, znaleźć jakieś dobre rozwiązanie dla dwojga, ale to nie takie proste, gdy nie ufają sobie nawzajem.

After 3. Ocal mnie – najgrubszy i jednocześnie najbardziej emocjonalny tom całej serii. Tessa i Hardin powoli rozumieją, na czym ma polegać prawdziwy związek, są gotowi na ustępstwa. Komunikują się, jednocześnie nie zapominają, kim są. Udoskonalają to, co do tej pory było wątpliwe. Jednak nadal zdarzają się takie dni, kiedy krzyczą, płaczą, rzucają wszystkim, co mają pod ręką. Są razem i osobno, jednak niektóre wydarzenia sprawiają, że są bliżej niż kiedykolwiek. Tylko czy przetrwają kolejne klęski?

After 4. Bez siebie nie przetrwamy
– Hardin jest w rozsypce, nie może uwierzyć w to, czego się dowiedział. Nie chce nikogo widzieć, z nikim rozmawiać, odpycha Tessę, która chce mu pomóc. Odrzuca ją, każe jej się wynosić. Zraniona dziewczyna odchodzi, ale niedługo potem to ona potrzebuje pomocy. Tessa zamyka się w sobie, nie działają na nią żadne bodźce zewnętrzne, tylko Hardin może ją uratować, a ona jego. Czy ta miłość ma szanse bytu? Czy uda im się przetrwać?

Before – piąty tom serii After – opowiada o tym, co działo się zanim Hardin poznał Tessę. W Polsce będzie miał premierę 28 marca.

Seria zyskała taki rozgłos i tak wielu zwolenników, że na jej podstawie został napisany scenariusz do filmu. Nie wiadomo do końca, kto wcieli się w role bohaterów, ale spekulacje trwają. W jednym z postów na Twitterze Anna oznaczyła Daniela Shermana, który prawdopodobnie zagra Hardina. Czy to prawda? Nikt do końca nie wie, jednak ta wersja jest coraz bardziej realna, prawdy dowiemy się dopiero, gdy zostanie ogłoszona oficjalna lista aktorów.

Mam nadzieje, że zaciekawiłam was tą serią i autorką. Sięgniecie po After?

Dzisiejsze śledztwo dobiegło końca. Anna Todd nie powinna już mieć żadnych tajemnic, a jeśli ma… to na pewno je niedługo odkryjemy.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia