Tropem Jessiki Sorensen

źródło
Coraz więcej autorów postanawia sprawdzić się w gatunku New Adult, a ja postanowiłam sprawdzić ich i wybrać kilku najlepszych, o których napiszę. Pierwszą autorką okazała się Jessica Sorensen, która skradła serca czytelników nie tylko w Polsce.

Trzydziestoletnia kobieta, która uwielbia pisać, czytać i jest zagorzałą fanką serialów Pamiętniki wampirów i Współczesna rodzina. Ma szerokie gusta muzyczne, a lista jej ulubionych piosenek ciągnie się na kilometry. Podczas pisania właśnie najczęściej towarzyszy jej muzyka, pozwala to jej bardziej wczuć się w bohaterów i ich losy. W Polsce zostały wydane do tej pory jej dwie książki, ale na stronie Jessiki znajdziemy aż sześćdziesiąt pięć pozycji, w tym czternaście serii – a każda z nich ma co najmniej dwa lub trzy tomy. Oprócz romansów New Adult autorka pisze powieści paranormalne. Mówi, że są to gatunki, w których czuje się najlepiej. W wolnych chwilach lubi oglądać filmy – niektóre z nich mogłaby oglądać w kółko, bez końca.

Pierwszą serią, jaką możemy zobaczyć w polskim tłumaczeniu, jest The Coincidence.

źródło

Przypadki Callie i Kaydena
To książka o przetrwaniu i ciężkich przeżyciach. Callie ma tajemnice, która zjada ją od środka i nie pozwala w pełni cieszyć się życiem. Kayden nie umie radzić sobie z życiem, a krzywdząc siebie, chce zmniejszyć ból, jaki odczuwa. Kiedy ta dwójka się spotyka, od razu pojawia się chemia, ale sekrety, jakie skrywają, sprawiają, że muszą przejść przez długą drogę, zanim dojdą do całkowitego porozumienia. Jednak nie wszystko idzie po ich myśli i kiedy już im się wydaje, że najgorsze za nimi, pojawiają się nowe problemy…źródło

Ocalenie Callie i Kaydena 
Po wydarzeniach, jakie miały ostatnio miejsce, Kayden jest rozbity, przygnębiony, staje się całkiem inną osobą. Callie stara się do niego dotrzeć, ale nie może, gdyż ten cały czas ją odpycha i sprawia przykrości. Obojgu jest bardzo trudno przejść przez następne dni, ale dzięki przyjaciołom powoli wracają do normalności. Jedynie Kayden wciąż jest odległy i zdaje się nie dawać rady wyjść z kryzysu. Związek jego i Callie wisi na włosku – wszystko zależy od tego, jak postąpią i co zrobią.

Obie książki zebrały bardzo pochlebne opinie wśród polskich czytelników – ci płakali i przeżywali każdą emocję razem z bohaterami. Powieści uświadamiają nam, jak się czują osoby mające podobne doświadczenia jak Callie i Kayden; dzięki nim możemy zobaczyć, jak je zrozumieć i pomóc im wrócić do normalności.

Jessica Sorensen podbiła serca wielu czytelników, którzy nie mogą doczekać się przeczytania kolejnych tomów tej serii. Wszyscy mamy nadzieję, że wydawnictwo Zysk i S-ka wyda kolejne części (seria obejmuje siedem tomów, w których historie są przedstawione z perspektywy różnych bohaterów).

Jessica Sorensen to pisarka, z którą warto się zapoznać. Jej książki zawierają morał i niosą przesłanie. Nie są to puste romansidła do czytania dla rozrywki, zapewniają bowiem wielką dawkę emocji i rozkładają na łopatki.

Mam nadzieję, że dzisiejsze śledztwo wam się spodobało i za tydzień wrócicie po kolejne ciekawostki!

Leave a commentGosche

7 lat ago

Uwielbiam Jessice Sorrensen. Czekam aż wydawnictwa zabiorą się za wydawanie jej wszystkich książek.

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia