Wspaniałe stulecie

źródło
Ciągłe intrygi, podstępy, kłamstwa. Wszystko po to, by dojść do władzy. Piękne sułtanki, książęta, no i on. Sułtan, którym jest Sulejman Wspaniały. Wszyscy kochają swego władcę. Czy jednak jest to miłość do niego, czy do władzy?

TytułWspaniałe stulecie/ Muhteşem Yüzyıl
Twórca: Meral Okay
Lata: 2011-2014
Serial Wspaniałe stulecie opowiada historię Sulejmana Wspaniałego, sułtana panującego w Turcji ok. XVI wieku oraz jego rodziny. Już w początkowych odcinkach poznajemy także płomiennowłosą Aleksandrę, która trafia jako niewolnica do haremu Sulejmana, jednak dzięki swemu buntowniczemu charakterowi szybko staje się faworytą sułtana, otrzymując imię Hurrem, a następnie sułtanką i matką czterech książąt oraz sułtanki. Wszystko byłoby jak w bajce, gdyby nie to, że pozostali członkowie sułtańskiej rodziny są bardzo negatywnie nastawieni do temperamentnej dziewczyny i pragną jak najszybciej się jej pozbyć, nieważne w jaki sposób… Hurrem musi więc znosić wiele krzywd i cierpienia, ale podtrzymuje ją miłość Sułtana, dzięki czemu z każdym dniem rośnie w siłę. Trzeba przyznać, że Hurrem okazuje się dość bezwzględną osobą, chwilami wręcz okrutną, ale jednocześnie jest silną kobietą o wielkim sercu. Najważniejsza dla niej jest rodzina i zrobi wszystko, by chronić jej członków.

Turecka produkcja króluje obecnie na antenie telewizyjnej jedynki. Początkowo widzowie sceptycznie podchodzili do, jak mogło się wydawać, kolejnej telenoweli, jednak z czasem serial zgromadził przed telewizorami znaczną liczbę osób. Z każdym odcinkiem popularność rosła. Aktorzy doskonale potrafili wcielić się w swoje role, największe rzesze fanów zgromadziła wokół siebie odtwórczyni głównej roli sułtanki Hurrem, pochodząca z Niemiec Meryem Uzerli. Widzowie pokochali ją już od pierwszego odcinka i kiedy w połowie serii aktorka uciekła z Turcji i reżyserowie musieli  znaleźć kogoś innego na jej miejsce, wiele osób zrezygnowało z dalszego śledzenia losów sułtana. Jak mówią media, Meryem Uzerli wiele wycierpiała podczas kręcenia Wspaniałego stulecia, a kiedy okazało się, że jest w ciąży, postanowiła nie wracać na plan. Wielu jej fanów ciężko przeżyło ten fakt, jednak nikt nie obwiniał aktorki. Pozostali odtwórcy ról również nie pozostawali w tyle i w dużej mierze właśnie dzięki nim serial ten odniósł tak duży sukces na całym świecie. Do tego piękne stroje i dramatyczne efekty muzyczne w odpowiednich momentach sprawiły, że całość wywarła na widzach ogromne wrażenie. Serial opisuje też z dużą dokładnością zwyczaje panujące ówcześnie w Turcji. Wszystkie te rzeczy połączone z ogromnymi emocjami pozwoliły na to, by Wspaniałe stulecie stało się jednym z najbardziej popularnych seriali. 

Mimo iż nie wszyscy lubią produkcje kostiumowe i historyczne, to rosnąca popularność Wspaniałego stulecia sprawiła, że wiele osób zaczęło inaczej patrzeć na tego typu seriale. Wszyscy widzowie, którzy pokochali historię Hurrem i Sulejmana, z niecierpliwością czekają na każdy odcinek, a może nawet na kolejne podobne seriale. 

źródło

Leave a commentBooks World

7 lat ago

Ja lubię poznawać nowe ciekawe filmy, a ten mnie zaciekawił. Zwłaszcza że Turecki! 😀
http://kochamczytack.blogspot.com

angelikapaczos

7 lat ago

Zachęcam! 🙂

Miłka Kołakowska

7 lat ago

Uwielbiam produkcje kostiumowe więc w wolnym czasie rozejrzę się za tą propozycją. Pozdrawiam 🙂

angelikapaczos

7 lat ago

No to życzę dużo wolnego czasu i czekam na opinię 😉

Sylwka S.

7 lat ago

Ostatnio oglądałam coś w podobnym klimacie "Cesarzowa Ki", też historyczno – kostiumowy, ale był cudowny nie mogłam się od niego oderwać 🙂

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia