Marzec z Feerią

W marcu wydawnictwo Feeria przygotowało drugie części swoich cykli, czyli obyczajowego Dimily oraz utrzymanej w klimacie fantasy Niezwyciężonej. Fani poradników znajdą coś dla siebie wśród koktajli, soków i porad trenera osobistego.

źródło
Tytuł: Czy wspominałem, że Cię potrzebuję?
Autor: Estelle Maskame
Gatunek: romans
Liczba stron: 360
Data premiery: 2 marca 2016 r.

Od niezapomnianych wakacji w Santa Monica minęły już dwa lata. Od tamtej pory Tyler i Eden nie widywali się, dla dobra rodziny próbując zapomnieć o łączącym ich uczuciu. Kiedy spotykają się w Nowym Jorku, nie mogą już udawać. Oddaleni od rodziny i znajomych, sami w morzu atrakcji wielkiego miasta, zaczynają rozumieć, że ich miłość to nie tylko krótkotrwałe zauroczenie. Nadszedł czas na zmierzenie się z rzeczywistością i podjęcie ważnych decyzji.

W drugiej części cyklu Dimily bohaterowie przechodzą istotną przemianę. Eden próbuje zaakceptować swój wygląd i nie liczyć każdej kalorii. Tyler z kolei przestaje zażywać narkotyki, powstrzymuje swoją agresję. Maskame pokazuje młodym czytelnikom, że zmiana jest jak najbardziej możliwa, jeśli tylko poparta została silną wolą. W postaciach drażni jednak wciąż ich niedojrzałość. Przede wszystkim to dziewczyna jest rozchwianą emocjonalnie nastolatką, która nie potrafi zdobyć przychylności czytelnika. Lekkiej poprawie uległ za to styl autorki, która pomimo młodego wieku, stworzyła powieść przyjemną w odbiorze i nieźle napisaną. Wciąż potrafi dostarczyć też czytelnikowi mnóstwa skrajnych emocji.
źródło
Tytuł: Koktajle. Klinika soku

Autor: Magdalena Makarowska
Gatunek: poradnik
Liczba stron: 272
Data premiery: 16 marca 2016 r.

Dietetyczka Magdalena Makarowska tym razem stworzyła poradnik żywieniowy zajmujący się przede wszystkim koktajlami. W książce znajdziecie mnóstwo przepisów nie tylko na koktajle, ale także na płynne przekąski i warzywne śniadania. Makarowska radzi, jakich składników używać, aby usunąć toksyny z organizmu, wzmocnić swoją odporność czy zregenerować się po wymagających ćwiczeniach fizycznych. Również osoby chcące schudnąć i zadbać o swój wygląd znajdą coś dla siebie. Szeroki wybór przepisów skierowany jest niemal do wszystkich – dla dzieci, mężczyzn, kobiet dojrzałych, szczupłych i grubych.

źródło
Tytuł: Ogarnij się i zacznij żyć. Porady dla nie całkiem doskonałych
Autor: Lucia Taboada
Gatunek: poradnik 
Liczba stron: 220
Data premiery: 16 marca 2016 r.

Czujesz, że ciągle coś ci nie wychodzi, a wszyscy wokół znakomicie sobie radzą? Znajome bez problemu godzą życie prywatne i zawodowe, a ty stale coś partaczysz, choć żyjesz w ciągłym biegu?
Poradnik Lucii Taboada stworzony jest dla wszystkich osób, których samoocena uległa zachwianiu. Autorka zawiera w swojej książce plan odnowy życia stworzony przy pomocy psychologa, neurobiologa i trenera osobistego. Oprócz ćwiczeń mentalnych, na odzyskanie pewności siebie, zawiera także ćwiczenia fizyczne – medytację i jogę. Mają one za zadanie poprawić nastrój i kondycję.
źródło

Tytuł: Zdrada

Autor: Marie Rutkoski
Gatunek: powieść fantasy 

Liczba stron: 380
Data premiery: 17 marca 2016 r.

Zdecydowana większość dziewcząt marzy, żeby wyjść za mąż za księcia i tańczyć na królewskim balu aż do świtu. Ale dla Kestrel oznacza to życie w więzieniu, które sama sobie zbudowała. Boi się powiedzieć Arinowi, że zgodziła się na małżeństwo z księciem pod warunkiem, że Arin odzyska wolność. Nie wie, czy może ufać nie tylko jemu, ale także sobie. Jest w końcu mistrzynią iluzji. Jeżeli kłamstwa wyjdą na jaw, obywatele uznają ją za zdrajczynię.

Ci, którym spodobała się pierwsza część trylogii Niezwyciężona, w przypadku drugiej części powinni być jeszcze bardziej usatysfakcjonowani. Autorka nie skupia się tylko na romansie, ale pogłębia wiedzę czytelnika o świecie przedstawionym. Dobrze ukazuje relacje między Arinem a Kestral. W zgiełku zdrad, zemst i wbijania noża w plecy schodziły na drugi plan, ale kiedy dochodziło między nimi do spotkania, napięcie sięgało zenitu. Więcej niż w pierwszej części jest tu prawdziwych zaskoczeń. Tempo akcji wydaje się szybkie, ale nietrudno się w nim odnaleźć. Oczywiście rozwiązań niektórych intryg można łatwo dociec, ale większość jest dobrze pomyślana i zachęca do dalszego poznawania fabuły.

Leave a commentUpadły czy Anioł

7 lat ago

Tylko pierwszy tytuł mnie zaciekawia 🙂

Mea Culpa

7 lat ago

Czekam na pierwszą książkę aż przywędruje do mnie z Book Tour 😀

wwww.zksiazkadolozka.blogspot.com

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia