Labirynt tatuaży

źródło
Dwóch braci. Jedno więzienie. Wspólna historia, która prowadzi do wolności. Najbardziej inteligentny, a zarazem trudny do odszyfrowania plan w postaci tatuaży na ciele. Jedyny cel to ucieczka, pozostaje więc próbować do skutku…

Tytuł: Skazany na śmierć
Twórca: Paul Scheuring
Lata: 2005 – 2009

Serial opowiada historię Lincolna niesłusznie skazanego na śmierć w więzieniu w Fox River oraz Michaela, który postanawia uratować starszego brata. W tym celu pozoruje napad na bank, aby dostać się do tego samego więzienia. Wcześniej na swoim ciele tatuuje sobie dokładny plan całego budynku. Cały pierwszy sezon ukazuje zmagania braci, by jakoś wydostać się z tego miejsca.

Początkowe odcinki serialu nie są zbyt zachwycające jednak z każdym odcinkiem robi się coraz lepiej. Wciągająca akcja, oryginalny pomysł, no i przystojny główny bohater – to wystarczyło, by produkcja szybko stała się hitem. Nastolatki na całym świecie oszalały na widok Wentwortha Millera. I słusznie, ponieważ jego gra aktorska była naprawdę świetna. Spokój i opanowanie, bez żadnych popisów. W późniejszym czasie do całej akcji doszedł wątek miłosny, co już całkiem zawładnęło publicznością przed telewizorami. Z przyspieszonym biciem serca oglądałam każdy odcinek pełen napięcia i nie mogłam się nadziwić, że ktoś mógł wymyślić taką historię.

Z jednej strony Skazany na śmierć może wydawać się serialem, który nie wnosi nic nowego, jednak po bliższym zapoznaniu się z całością można stwierdzić, że jest całkiem na odwrót. Historia Michela i Lincolna pokazuje, jak okrutny może być świat wokół nas i z jaką łatwością nawet niewinni ludzie mogą znaleźć się w sytuacji, zdawałoby się, bez wyjścia. Warto zastanowić się, dlaczego tak się dzieje, bo jak wiadomo, nic nie dzieje się bez przyczyny.

Jeśli wziąć pod uwagę, że ten post miał być niejako recenzją, musiałby być nieco dłuższy, jednak nie chcę psuć tego pierwszego wrażenia, jakie ma się na samym początku oglądania Skazanego na śmierć, dlatego powiem tylko jedno: jak najszybciej znajdźcie trochę wolnego czasu i nadróbcie zaległości, bo już wkrótce ma powstać kolejny sezon tego niesamowitego serialu!

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia