Perełki

Powieść obyczajowa

Tytuł: Chłopak, który stracił głowę

Autor: John Corey Whaley
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 13 kwietnia 2016 r.

Wydawałoby się, że Travis ma wszystko… No właśnie: wszystko. W tym wszystkim znajduje się też nieuleczalny rak, czyli coś, co tak naprawdę to wszystko mu odbiera. Kiedy jednak jakimś cudem otrzymuje od losu szansę na dodatkowe, lepsze życie, okazuje się, że nic nie jest już takie samo. Mało tego – dziewczyna, którą kochał ponad wszystko, znalazła sobie już nowego chłopaka. Travis będzie musiał stworzyć swój świat na nowo, od podstaw. Czy mu się uda?
Po typowych powieściach New Adult opartych na schemacie przeszłość-miłość-przyszłość na rynku wydawniczym pojawia się prawdziwa perełka gatunku – książka o podwójnym życiu. To niesamowite, jakie autorzy mają pomysły. Co więcej – jak potrafią te pomysły wykorzystywać, by w praktyce powstała z tego intrygująca i zapierająca dech w piersiach historia. Jeśli są wśród was osoby, które lubią czytelnicze wyzwania, sięgnijcie po Chłopaka, bo niedługo może stać się jedną z waszych ulubionych książek. Gwarantujemy wam, że się nie zawiedziecie. Wręcz przeciwnie – zakochacie się! John Corey Whaley dał początek niesamowitej historii, która fascynuje, zachwyca, absorbuje… Tak. Podczas czytania nie będziecie sobą. Będziecie szybciej oddychać i przeżywać losy Travisa razem z nim. 

Takie powieści nie zdarzają się codziennie. Możecie policzyć je na palcach jednej ręki. Chłopak zafunduje wam potężnego książkowego kaca. To na niego czekaliście. I w końcu jest. Przygotujcie się zatem. Zacznijcie od sięgnięcia po tę książkę, a reszta… Reszta niech pozostanie milczeniem, dopóki sami nie przekonacie się, co ta powieść z wami zrobi. A niewątpliwie w jakiś sposób was zmieni. You only live… twice.
Powieść sensacyjna

Tytuł: Dom na wzgórzu

Autor: Peter James
Wydawnictwo: Albatros
Data premiery: 13 kwietnia 2016 r.

Co może być lepszego od dobrego kryminału? Połączenie kryminału z elementami horroru!
Początek sielankowy: dość zamożna rodzina przeprowadza się z centrum Brighton do starego, podniszczonego domu o wdzięcznej nazwie Cold Hill. Przywrócenie dawnej świetności rezydencji wymaga od nowych właścicieli nie tylko pokaźnego nakładu finansowego, ale i zaangażowania fizycznego. I o ile ta perspektywa wprawia Olliego w stan euforyczny, żona podchodzi do przedsięwzięcia z pewną dozą sceptycyzmu, o tyle córka – Jade – jak przystało na nastolatkę wkraczającą w etap buntu i chwiejności emocjonalnej – nie jest tym faktem uradowana, ba! jest bardzo niezadowolona.
Już samo osadzenie fabuły w opuszczonym, podupadłym domostwie na odludziu, kreśli nam wizję tego, czego doświadczymy czytając Dom na wzgórzu. Aura tajemnicy, niepokoju, niepewności, które stopniowo przybierają na sile sprawią, że czytający zadrży i uważnie rozejrzy się wokoło.Bo horror to nie biegający z toporem seryjny morderca, nie wampiry, wilkołaki, zombie i inne paskudztwa. W dobrym horrorze to nie sceny masakry, bezgłowe postaci i hektolitry tryskającej zewsząd (sztucznej) krwi przyprawiają o dreszczy emocji. W dobrej powieści grozy to niepewność, co ujrzymy na kolejnej stronie, buduje napięcie, które stopniowo rośnie i utrzymuję tę tendencję wzrostową aż do ostatniej strony książki. W Domu na wzgórzu może i nie brak banalności, powielenia schematów i przewidywalności… Ale ten, kto nie spróbuje zanurzyć się w odmętach niepokoju, irracjonalności i tajemnicy, będzie żałował.

Powieść fantastyczna


Tytuł: Różanooka

Seria: Saga o Kotołaku (tom 4)
Autor: Konrad T. Lewandowski
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data premiery: 13 kwietnia 2016 r.

Szczęście jest ulotne. Jednego dnia zjawia się znikąd, by następnie, gdy jesteśmy już go pewni, zniknąć, zostawiając po sobie uczucie straty i wszechogarniającą rozpacz. Właśnie tak było w przypadku Irian. Kiedy jej ojciec znika bez najmniejszego śladu, dziewczyna musi przejąć jego stanowisko dowódcy gwardii królewskiej. Strzyga ma teraz dużo obowiązków. Lecz pewnego dnia pojawia się w jej życiu ktoś wyjątkowy – Mino Dergo. Towarzyszy mu powiew miłości, który wstrząśnie całym światem Międzykontynentu.
W Różanookiej pojawia się wiele elementów typowych dla fantastyki. Nowe uniwersum, nawiązania do słowiańskim wierzeń i magia… To coś, co kocha każdy fan literatury fantastycznej. Autor bogato opisuje wydarzenia, które porywają i zapierają dech w piersiach. Każdy najmniejszy element jest idealnie dopracowany i ma znaczenie dla dalszego ciągu zdarzeń. Między kartki zakrada się mrok, który przeraża, ale również pobudza naszą ciekawość i daje wyobraźni pole do popisu. Bohaterowie powieści są bardzo dobrze wykreowani. Mimo że nie występuje tu sławetny Ksina, to kreacja postaci zachwyca na każdym kroku. Książka dla ludzi gotowych na przygody.  

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia