Stworzeni, by się wyróżniać

 
 

Wszyscy popełniamy błędy. Każdy ma prawo podjąć złą decyzję, jednak musi potem liczyć się z jej konsekwencjami. Aria popełniła jeden błąd. Tylko jeden i z niewidzialnej, pomijanej, niepozornej artystki stała się „tą” dziewczyną. Przypisano jej łatkę puszczalskiej i zaszufladkowano jako zdzirę, choć nikt oprócz jej najlepszego przyjaciela Simona tak naprawdę jej nie znał. Wszyscy dostrzegali tylko maskę, którą nałożyła, by ukryć ból i smutek w swoim wnętrzu. Tylko Levi Mayers potrafił przebić się przez mur, który wokół siebie zbudowała. Choć sam skrywał swoje własne zmartwienia pod promiennym uśmiechem, przy niej nie potrafił udawać. Byli dla siebie nawzajem ratunkiem. Ona była sztuką, on duszą muzyki. Byli piękni i dziwni zarazem, stworzeni, by się wyróżniać.

Tytuł: Art & Soul
Autor: Brittainy C. Cherry
Wydawnictwo: Filia

O książkach Brittainy C. Cherry słyszałam same dobre opnie, jednak wcześniej nie miałam możliwości zapoznania się z jej twórczością. Kiedy nadarzyła się okazja, nie zastanawiałam się długo i sięgnęłam po Art & Soul, co okazało się świetną decyzją, ponieważ po jej skończeniu po prostu zabrakło mi słów…

Brittainy C. Cherry pisze po prostu przepięknie i nie mogę znaleźć innego określenia, które lepiej by to oddało. Jestem urzeczona i zarazem zachwycona jej stylem, a także umiejętnością ubierania pięknych i przejmujących chwil w proste słowa, które trafiają prosto w czytelnicze serce.

Historia przedstawiona w Art & Soul mogła zdarzyć się naprawdę. Być może nawet zdarzyła się tuż obok, ale my nie mamy o tym pojęcia. Często nie zwracamy uwagi na świat, który nas otacza, ani na ludzi, którzy żyją wraz z nami. Na Arię nikt nie zwracał uwagi, do czasu aż popełniła błąd. To sprawiło, że wszyscy zaczęli ją zauważać, zaczęli ją osądzać, choć jej nie znali. Kiedy za to Levi przyszedł do nowej szkoły, spojrzenia wszystkich zwróciły się na niego, ale ze względu na jego powierzchowność, a nie na wnętrze. Innych uczniów nie obchodziło, jaką jest osobą, dopóki można było się przy nim pokazać. Autorka przedstawiła w swojej powieści świat taki, jaki jest naprawdę, niczego nie ubarwiła, ani nie upiększyła, pokazała, że ludzie potrafią być okrutni bez powodu, albo jeszcze gorsi, kiedy go mają.

Art & Soul to przyjmująca, mądra, ale przede wszystkim niesamowicie realna historia. Aria i Levi są dwójką młodych ludzi dotkniętych przez los, ale pełnych odwagi i siły, by to przetrwać. Ich relacja jest budowana stopniowo, nie ma miłości od pierwszego wejrzenia, są za to nieporozumienia i zgrzyty. Krok po kroku zdobywają swoje zaufanie, a ich relacja powoli zaczyna przeradzać się z przyjaźni w miłość. Obserwowanie tego było piękne, piękne było również to, jak nawzajem zaczęli odnajdować w sobie ratunek, kiedy sądzili, że ból już nigdy ich nie opuści. To smutne, jak wiele przeszli, ale nikt nie potrafił tego zrozumieć. To także wzruszające, że znaleźli siebie, drugą osobę, która nie potrzebowała słów, by to dostrzec.

Tytuł Art & Soul wcale nie jest przypadkowy, gdyż nawiązuje do powieści i jednocześnie wyraża cały jej sens. Bardzo się cieszę, że wydawnictwo zachowało oryginalny tytuł i okładkę, która ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu okazała się idealnym odwzorowaniem pary głównych bohaterów. Aria jest sztuką, artystką pełną uczuć, która przelewa je do swoich dzieł. Levi to dusza muzyki, za pomocą skrzypiec i smyczka wydobywa dźwięki, które płyną prosto z jego serca. Razem mogą stworzyć coś niesamowitego. Dwie różne osoby i dwie różne, ale tak podobne pasje łączą się w jedną wielką mieszaninę muzyki i farby, uczuć i emocji.

Art & Soul to piękna i wzruszająca powieść, która chwyta za serce i wyciska łzy z oczu. To książka o miłości młodych ludzi, którzy pragną znaleźć swoją drogę w życiu i nie zagubić się po drodze. Polecam ją szczególnie osobom zbliżonym wiekiem do głównych bohaterów, którzy będą mogli się z nimi bez problemu utożsamić, ale także związanym w jakikolwiek sposób z muzyką bądź sztuką, które na pewno odbiorą ją w nieco inny sposób.

 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia