Perełki

Powieść obyczajowa

 

13149816_1027772713966621_1121986875_n Tytuł: Miłość i kłamstwa

Autor: Cecelia Ahern
Wydawnictwo: Muza
Data premiery: 18 maja 2016 r. 

 

Sabrina Boggs czuje, że jej imię mogłoby stanowić synonim monotonii. W jej życiu nic się nie dzieje. Każdy dzień wygląda tak samo. Jest spokojna, poukładana, po prostu przeciętna… Jednak kiedy przypadkiem tafia na dziwną kolekcję swojego ojca, cała jej harmonia staje na głowie. Jak dobrze zna człowieka który ją wychował. Miłość i kłamstwa, czy taki duet w ogóle jest możliwy? I co z niego wyjdzie?
Autorka PS Kocham cię po raz kolejny szykuje dla nas morze emocji i wiele powodów do rozważań. Jak, pozornie błahe decyzje, mogą zmienić nasze życie? Czy prawda zawsze wyzwala?Jak dobrze znamy bliskie nam osoby? I co, jeśli na te wszystkie pytania, mielibyśmy tylko JEDEN dzień?
Miłość i kłamstwa, przeszłość, która może się okazać jednym wielkim oszustwem oraz konieczność ponownego określenia samego siebie. A to wszystko w klimacie zagadki, którą za wszelką cenę trzeba rozwiązać! Szykujcie chusteczki, czeka was niejedno wzruszenie!

 

Powieść sensacyjna


466987-352x500

Tytuł: Trawers

Cykl: Trylogia z komisarzem Forstem
Autor:
Remigiusz Mróz
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 18 maja 2016 r.

 

Trzecia i ostatnia część przygód komisarza Wiktora Forsta, na którą Remigiusz Mróz nie pozwolił zagorzałym czytelnikom zbyt długo czekać, rozpoczyna się mocnym akcentem. Forst musi zmierzyć się z realiami więziennego środowiska. Jeszcze nie wie, że na wolności ktoś czeka na jego pomoc…
Tymczasem na szlaku prowadzącym na Czerwone Wierchy zostaje znaleziony martwy, okaleczony mężczyzna. W jego ustach tkwi moneta. Syryjska moneta. Podejrzenie automatycznie pada na grupę syryjskich uchodźców tymczasowo zakwaterowanych w Kościelisku. Jednak dla prowadzącej dochodzenie bardziej prawdopodobny wydaje się fakt, że powróciła Bestia z Giewontu. A jedyny człowiek, który może zmierzyć się z mordercą, to Wiktor Forst – skazany na 25 lat pozbawienia wolności.
Trawers to nie tylko bardzo dobry kryminał ze skrupulatnie budowanym napięciem i z inteligentnym, kontrowersyjnym, momentami irytującym głównym bohaterem. To nie tylko doskonała powieść sensacyjna, w której akcja pędzi z niedozwoloną prędkością na szóstym biegu. Jest to także powieść obyczajowa dotykająca bardzo aktualnego tematu społecznego, jakim jest kryzys imigracyjny…
Kto pokochał Przewieszenie i Ekspozycję, nie zawiedzie się na Trawersie.

 

Powieść fantastyczna

 

460378-352x500

Tytuł: Ukryta wyrocznia

Cykl: Apollo i boskie próby
Autor: Rick Riordan
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data premiery: 18 maja 2016 r. 

 

Rick Riordan napisał w swojej karierze wiele sławnych serii, które zawładnęły umysłem młodych czytelników i sprawiły, że rzeczywistość przestała się liczyć… A może inaczej zaczęła być postrzegana? W końcu zwykle nie szukamy na ulicach Nowego Jorku potworów i greckich bogów. Lecz kiedy się już rozejrzymy, nasz świat się zmienia. Tym razem zmiana nadeszła nie tylko dla nas… Apollo przestał się dogadywać ze swoim ojcem ─ Zeusem. Gniew najważniejszego z bogów sprawił, że jego syn musi teraz sobie poradzić jako zwykły nastolatek w świecie śmiertelników, gdzie wszystko wygląda inaczej niż na Olimpie. Czy nowe wcielenie Apolla poradzi sobie na ulicach Nowego Jorku? Czy bóg ma szansę dogadać się z Obozem Herosów?
Autor rozpoczął kolejną serię, gdzie możemy spotkać tych samych bohaterów, opierając się przy tym na wydarzeniach z przeszłości. Podszedł do tego od innej strony, co nadało świeżości powieści. Dzięki temu zabiegowi nie powtórzył schematu już wcześniej dobrze nam znanego. Zachował przy tym to samo specyficzne poczucie humoru i przede wszystkim z taką samą dokładnością wykreował postacie.  Nie są one papierowe i mętne, lecz pełne zaskakujących cech i skrywanych tajemnic… Poza tym Ukryta wyrocznia wciąga od pierwszych stron, by cały czas stopniować napięcie. Co tym razem się zdarzy? Czy Apollo sobie poradzi? Takie pytania pojawiają się przez całą książkę, by zaskoczyć nas i przekonać, jak wiele niezwykłych przygód na nas czeka…  

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Dołącz do 11 pozostałych subskrybentów

Jesteśmy na:

ekulturalni.pl
lubimyczytac.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia