Kobiecy maj

W maju wydawnictwo Feeria wydało książki samych pisarek, nieskierowane jednak wyłącznie do kobiecej części czytelników. Na wszystkich czekają: powieść fantasy, horror i dietetyczny poradnik.

niewypowiedziana_1400px_1461590932

 

 Tytuł: Niewypowiedziana

Autor: C. C. Hunter
Gatunek: powieść fantasy
Liczba stron: 386
Data premiery: 12 maja 2016 r.

 

 

 

 

 

Della Tsang dołącza do prestiżowej ekipy zajmującej się badaniem zjawisk nadprzyrodzonych. Jej pierwszym zadaniem jest rozwiązanie zagadki morderstwa sprzed dwudziestu lat. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że oskarżonym jest jej ojciec. Sprawy komplikuje jeszcze bardziej związanie dziewczyny z tajemniczym Chase’em. Della nadal ma mu za złe, że wykradł jej sekrety, ale potrzebuje jego pomocy do dowiedzenia się prawdy o ojcu.

To już (dopiero?) ostatnia część cyklu Wodospady Cienia po zmroku, który był z kolei spin-offem Wodospadów Cienia. Wszystkie zagadki zostają więc rozwiązane, a wątki domknięte. Jak zawsze zdania wśród fanów co do wyboru miłosnego partnera głównej bohaterki będą podzielone, choć łatwo się domyślić, na kogo padnie wybór. W tej części, jak i w poprzednich, autorka stawia silny nacisk na sferę romantyczną, przeplatając ją oczywiście wątkami fantasy. W Niewypowiedzianej jeszcze lepiej poznajemy Dellę, ale zyskujemy także perspektywę Chase’a. Mnóstwo tu także typowej, miłej rozrywki – walk, scen akcji, miłosnych wyznań. Trzecia część Wodospadów Cienia po zmroku utrzymuje więc wyrównany poziom cyklu.

 

http://www.empik.com/zle-dziewczyny-nie-umieraja-tom-2-od-zlej-do-przekletej-alender-katie,p1123776384,ebooki-i-mp3-p

 

Tytuł: Od złej do przeklętej

Autor: Katie Alender
Gatunek: horror
Liczba stron: 460
Data premiery: 18 maja 2016 r.

 

 

 

 

 

Alexis ma wszystko, czego tylko potrzeba dziewczynie w jej wieku do szczęścia – wspaniałego chłopaka, najlepszą przyjaciółkę i siostrę Kasey, odzyskaną po opętaniu przez ducha. Gdy Kasey dołącza do pewnego klubu, Alexis jest szczęśliwa, że dziewczyna zdobywa nowych przyjaciół. Nagle jednak członkinie klubu zmieniają się nie do poznania – ze szkolnych dziwadeł w przebojowe i popularne dziewczyny. Kto albo co się za tym kryje?

Druga część cyklu Złe dziewczyny nie umierają, która premierę miała jeszcze w tym roku. W Od złej do przeklętej pisarce po raz kolejny udało się wykreować porządny horror dla młodzieży. Niestety książka nie jest mroczna i w ogóle nie straszy, ale czyta się ją łatwo i przyjemnie. Katie Alender stworzyła prawdziwy portret nastolatków, który, chociaż różni się od naszego polskiego, nadal pozostaje wiarygodny. Autorka przedstawiła nie tylko historię o duchach, ale także o tym, jak duży wpływ może mieć środowisko na młodego człowieka oraz jak wielka jest potrzeba bycia akceptowanym w szkolnej społeczności. Chociaż Alender udało się nie powtórzyć fabuły pierwszej części (a tak wydaje się na początku), to jej powieść sprawdza się najlepiej na gruncie realistycznym. Wątki paranormalne są miłą otoczką.

 

http://www.bookhunter.pl/

 

Tytuł: Zniszcz te kilogramy! Megaproste odchudzanie dla nastolatek

Autor: Magdalena Makarowska
Gatunek: poradnik
Liczba stron: 200
Data premiery: 18 maja 2016 r.

 

 

 

Zniszcz te kilogramy to kolejny dietetyczny przewodnik Magdaleny Makarowskiej stworzony dla konkretnej grupy. Tym razem do nastolatek, które, w zdecydowanej większości, odczuwają presję związaną z idealnym ciałem. Ze względu na wiek i niewielkie doświadczenie mogą sięgać nawet po drastyczne środki, takie jak głodówki czy łykanie cudownych tabletek z Internetu. Makarowska pokazuje, jak schudnąć, nie niszcząc własnego ciała. Autorka zawarła w książce wiele przepisów na proste i zdrowe dania, które bez problemu można wykonywać samemu. Nagrodą jest nie tylko szczupła sylwetka, ale także piękne włosy i gładka cera.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Dołącz do 11 pozostałych subskrybentów

Jesteśmy na:

ekulturalni.pl
lubimyczytac.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia