Fortepian i ostatnia grana na nim piosenka

Dzisiaj na tapecie… fortepian i ostatnia grana na nim piosenka. Last song, bo tak brzmi oryginalny tytuł tej książki, to piąta książka z cyklu Wszystkie kolory miłości Nicholasa Sparksa. Ostatnia piosenka to opowieść o miłości, nadziei, gniewie, ale także o wybaczaniu i tęsknocie.

Tytuł: Ostatnia piosenka
Cykl: Wszystkie kolory miłości
Autor: Nicholas Sparks
Wydawnictwo: Albatros
 
 
Życie siedemnastoletniej Veroniki Miller wywróciło się do góry nogami, kiedy jej ojciec Steve postanowił porzucić rodzinę i karierę i wyjechać z rodzinnego domu do małego miasteczka w Północnej Karolinie. Od rozwodu rodziców Ronnie nie chce go znać. W wyniku buntu przestaje także grać na fortepianie, na którym uczył grać ją ojciec. Nieoczekiwanie po trzech latach od rozwodu rodziców Ronnie wraz z młodszym bratem Johnem musi spędzić całe lato u ojca. John, w przeciwieństwie do siostry, jest tym pomysłem zachwycony! Dla Ronnie takie wakacje to próba przetrwania, trudna próba życiowa. Przyzwyczajona do życia w Nowym Jorku nastolatka musi zmierzyć się nie tylko z niechęcią do ojca, ale także z atmosferą, jaka panuje w wiosce. Podczas tych wakacji poznaje Willa – przystojnego i tajemniczego siatkarza, z którym po jakimś czasie się zaprzyjaźnia. Para poznaje się bliżej, a ich miłość zaczyna rozkwitać. Przeżywają wiele przygód. Są dla siebie wszystkim, kiedy los wystawia Ronnie na próbę – ojciec, którego tak nienawidziła, ciężko choruje.

Narrator jest tutaj trzecioosobowy, a książka podzielona jest na rozdziały, które pokazują nam wydarzenia z perspektywy Ronnie, Willa oraz Steve’a. Daje nam to możliwość obserwacji wydarzeń z różnej strony. Czy Will pomoże Ronnie odnaleźć sens życia, a Ronnie wybaczy umierającemu ojcu, że ich porzucił?

Książka skłania czytelników do refleksji nad swoim życiem. Zwraca nam uwagę na to, co w naszym życiu bardzo często pomijamy, a co jest takie niesamowite. Sparks, jak we wszystkich swoich powieściach, uświadamia nam, że nie możemy zapominać o ważnych rzeczach. Styl Nicholasa Sparksa jest jak zwykle lekki i przyjemny, a towarzyszy mu głębokie przesłanie.

Podczas czytania zaopatrzcie się w chusteczki i gorącą czekoladę!

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia