Najpiękniejsze słowa świata

Ani słowa. Słyszysz tę piękną piosenkę? Tak, to cisza… 

Czy nie męczy cię czasami nieustanny hałas, jaki jest wokół? Nieustanne rozmowy – wszędzie. A jeśli jesteś sam, to w tle gra muzyka, leci jakiś serial albo inne wypełniacze. Dlaczego tak strasznie się jej boimy…? Bo wiemy, że kiedy już nic nam nie przeszkadza, to zaczynamy słuchać. I słyszymy często to, co nam przeszkadza, do głowy nagle przychodzą różne myśli, których zwykle nie miewamy. Bardziej melancholijne, bardziej filozoficzne. Zaczynamy rozmyślać nad tym, co tak naprawdę robimy. I w tym momencie uciekamy. Tak bardzo przeraża nas to, co możemy odnaleźć w sobie i jakie będą tego konsekwencje.
Nieraz wydaje nam się, że gdy zamykamy się w swoim świcie, to jesteśmy bezpieczni i nic już nam nie grozi. Wszystko jest pod kontrolą, na swoim miejscu. Ale wystarczy jeden zły ruch i iluzja pęka jak bańka mydlana. Bo nie dajemy rady zbyt długo trzymać wszystkiego razem, bez niczyjej pomocy. Nie chcemy nikomu zaufać, wydaje nam się, że jeśli odkryjemy przed kimś swoje uczucia, to ta osoba już zawsze będzie uważała nas za słabych.

A co gdybym powiedziała ci, że właśnie teraz jesteś tchórzem? Właśnie teraz, bo myślisz, że możesz zdziałać wiele, licząc tylko na siebie. A prawda jest całkiem inna: sam sobie nie poradzisz. I w głębi serca dobrze o tym wiesz, ale sam decydujesz o tym, jak długo będziesz się okłamywać.

A gdyby tak nie uciekać? Może gdybyśmy pozwolili sobie na trwanie w ciszy, to odnaleźlibyśmy to, czego od dawna szukamy, często nawet o tym nie wiedząc. Nawet kilkanaście minut dziennie może sprawić, że zaczniemy myśleć całkiem inaczej o sobie i swoim życiu. Pomocne jest to zwłaszcza w przypadku młodych osób, które poszukują swojego „ja”. I dlatego, pisząc z własnego doświadczenia, polecam wszystkim, aby usiedli choćby na 15 minut i w ciszy… poczytali Pismo Święte. Nawet nie zauważycie, kiedy wasze życie zmieni się o 180 stopni. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami! Bo najpiękniejsze słowa świata można usłyszeć tylko w ciszy…

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia