Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma

 
Jest tyle pięknych miejsc za granicą, które pragniemy odwiedzić. Tak wielu wspaniałych ludzi, którzy są daleko od nas. Dlaczego nie potrafimy dostrzec tych wyjątkowych rzeczy wokół nas?


Mamy wiele okazji do tego, aby zobaczyć, że w innych miastach, krajach są wspaniałe miejsca do odwiedzenia, cudowni ludzie, których bardzo chcielibyśmy poznać, lub inne świetne rzeczy, które, jak nam się wydaje, są lepsze niż te nasze. I tutaj znajdujemy słowo klucz – WYDAJE SIĘ. Bo tak naprawdę wcale takie nie jest. To znaczy, na pewno jest piękne i warte uwagi, ale nie jest tak, że pięknie jest wszędzie, tylko nie tam, gdzie akurat jesteśmy. Ludzie wszędzie są tacy sami: i ci lepsi, i ci gorsi. Jednak nie tylko w Krakowie czy Warszawie możemy spotkać kogoś wartościowego, przecież możemy kogoś takiego spotkać również podczas spaceru w najbliższym parku. Pewnie większość z was, oglądając kolorowe zdjęcia znajomych spędzających z rodziną wakacje na jakiejś wyspie, marzy o czymś podobnym. Myśli o tym, jakie szczęście ma koleżanka z pracy – przystojny mąż, mądre dzieci, no i wakacje w takim miejscu! Niczego więcej już nie trzeba. Nawet nie zastanawiasz się, co kryje się za takim pozornie szczęśliwym zdjęciem. Może tak naprawdę wcale nie są tacy, na jakich wyglądają…
Często gonimy za tym, co nieuchwytne i ulotne. Wciąż pragniemy czegoś innego, a gdy już to zdobędziemy, zaczynamy szukać kolejnych rzeczy… I tak w kółko. Mam dzisiaj dla was jedną radę: spróbujcie poobserwować miejsca i ludzi, z którymi macie do czynienia na co dzień. Z pewnością dostrzeżecie w nich coś wyjątkowego. 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia