Z Polski na Gibraltar

Znacie tych państwa? To tylko część ekipy Busem przez świat!

Tytuł: Busem przez świat
Autor: Karol Lewandowski
Wydawnictwo: SQN
 
 
W marcu ubiegłego roku miałam okazję spotkać ich w Katowicach na specjalnym wykładzie.

Bardzo lubię książki podróżnicze, zarówno Cejrowskiego, Wojciechowskiej, jak i Pawlikowskiej. Ale pozycje Karola Lewandowskiego (jednego z uczestników wypraw Busem przez świat) wywarły na mnie ogromne wrażenie! Tym bardziej, że książki mają wkładki zdjęciowe – co czyni je jeszcze ciekawszymi! Busem przez świat. Wyprawa pierwsza, na początku pożyczona od kolegi, później stała się obiektem moich westchnień i postanowiłam sobie ją kupić, aby w każdym momencie móc wracać do podróży pięciu młodych osób i ich zdjęć.

 
Któż z nas nie miał w głowie myśli, aby wsiąść w auto i pojechać daleko, gdzie nas droga zaprowadzi? Coś jednak nie pozwalało, nie? Brak czasu, funduszy, samozaparcia, doświadczenia… Skąd my to znamy? A jednak chłopakom się to udało! Czy są wśród was osoby, które nie słyszały o pięcioosobowej grupie studentów, którzy wybrali się w podróż życia kolorowym, rozklekotanym busem kupionym za dwa tysiaki? W ciągu miesiąca przejechali Europę! Ruszyli z Polski, a znaleźli się w Gibraltarze! Niesamowite, prawda? Jednym z tych studentów jest Karol Lewandowski, który postanowił poskładać wszystkie ich wspomnienia i przygody w jedno… – i tak oto powstała pierwsza książka pt. Busem przez świat. Wyprawa pierwsza.
 
Książka podzielona została na dwie części. Pierwsza to opis uczestników wyprawy. Możemy także dowiedzieć się, skąd pomysł na taką podróż oraz jak wyglądały przygotowania do niej. Karol udziela w niej kilku cennych porad i praktycznych wskazówek. Do tej części dołączone zostały również tabelki, w których zamieszczono listy zakupów, na jakie przed wyprawą wybrali się jej uczestnicy, szczegółowy kosztorys wyprawy oraz spis tego, co należy załatwić przed wyjazdem.
 
Część druga to już opis całej podróży z perspektywy jej uczestników. Dowiemy się z niej, jakie niespodzianki czekały na naszych podróżników. Czy zdołali uciec przed niedźwiedziem? Czy skrzynia biegów w ich „gruchocie” psuła się co chwilę? Czy zostali aresztowani? Jak udało im się wydostać bez dokumentów, które zostały im skradzione? To tylko ułamek czekających na bohaterów atrakcji! Ale nie zdradzę wam wszystkich szczegółów, bo jaką mielibyście przyjemność z czytania, gdybyście to wszystko już znali?
 
Książkę polecam zarówno osobom, które kochają podróże, jak i tym, którzy podróżują „palcem po mapie”. Napisana jest prostym językiem, a narrator to nie kto inny, tylko sam Karol Lewandowski! Znajdziecie w niej wiele ciekawych zdjęć z podróży, wykonanych przez naszych bohaterów.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia