Niebezpieczny układ

Hannah jest mądra, zabawna i po prostu piękna. To typ dziewczyny, za jakim oglądają się mężczyźni. Można by przypuszczać, że niczego jej nie brakuje i bez problemów zdobędzie serce każdego faceta, jednak kolana miękną jej na widok Justina – przystojnego i uroczego futbolisty, za którym szaleje, ale jest zbyt nieśmiała, by zrobić pierwszy krok. Tu pojawia się Garrett – niezwykle popularny, pewny siebie i swojej atrakcyjności kapitan drużyny hokeja, któremu korepetycje z Hannah ocaliłby skórę. Dziewczyna jest jednak odporna na jego wdzięki, dlatego chłopak oferuje jej swoją pomoc w zdobyciu serca Justina. Uderza w czuły punkt, ponieważ Hannah nie potrafi odmówić. Idą na układ, ale jakie będą jego konsekwencje? 
 
 
Tytuł: Układ
Autor: Elle Kennedy
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
 
Do Układu ciągnęło mnie, odkąd tylko o nim przeczytałam. Wbrew pozorom lubię powieści z gatunku New Adult i kiedy któraś mnie zainteresuje, po prostu po nią sięgam. Wiem, że wszystkie sprowadzają się do pewnego schematu i zazwyczaj nie można go uniknąć, ale sztuką jest rozwinąć całą historię w taki sposób, aby uczynić ją wyjątkową i oryginalną. Elle Kennedy zdecydowanie się to udało, bo Układ nie jest kolejną schematyczną historią, jakich dużo, ale świeżą, iskrzącą od emocji i humoru, pełną charakternych i zabawnych bohaterów lekturą, której nie da się nie polubić.
 
Największym atutem powieści Elle Kennedy są zdecydowanie bohaterowie, a szczególnie główna para, czyli Garrett i Hannah. Przez całą książkę towarzyszyłam zadziornej, sarkastycznej i nieufnej głównej bohaterce, która za wszelką cenę starała się nie ulec przystojnemu hokeiście. Starała się, naprawdę, uwierzcie mi na słowo, ale to Garrett, a jemu nie sposób się nie poddać. Nie można również powstrzymać się od śmiechu podczas czytania dialogów tej dwójki, które pękają od sarkazmu, uszczypliwych uwag i licznych ripost. Autorka wiele zyskała w moich oczach również za to, że oprócz niesamowitej pary głównych bohaterów w podobny sposób wykreowała postacie drugoplanowe. 
 
Sięgając po Układ, nie przypuszczałam, że okaże się tak wciągający, a przeczytanie całości zajmie mi tylko kilka godzin. Spodziewałam się porywającej lektury, ale przez tę książkę po prostu się płynie i to w zastraszająco szybkim tempie. Historia Hannah i Garretta pochłania, angażuje i prowadzi nieuchronnie do finału, który – jak można przewidzieć już na samym początku – będzie szczęśliwy. Nie myślcie sobie jednak, że obyło się bez komplikacji, bo co to za New Adult bez sekretów, problemów, wzlotów i upadków? Tego w tej książce również nie brakuje, podobnie jak ogromnej dawki uczuć i emocji, która uderza do głowy.
 
Układ to wciągająca i zabawna historia o miłości, która pojawia się niespodziewanie i nieoczekiwanie zmienia świat głównych bohaterów. To historia o tym, że pozory mogą mylić, a ludzie często zakładają maski, za którymi ukrywają swoją prawdziwą osobowość. Powieść Elle Kennedy polecam wszystkim osobom spragnionym pochłaniającego i pełnego uczuć romansu, a osobiście już nie mogę doczekać się lektury kolejnych tomów serii Off-Campus, w których poznam losy trójki najlepszych przyjaciół Garretta.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia