Niespełniony plan

Pewnie zawsze zastanawiałeś się, jakie ma być twoje życie. Czy jest z góry zaplanowane? A może wszystko dzieje się tylko przypadkiem? 

 

Tytuł: Niespełniony plan
Reżyseria: Bradley Dorsey

 

 
Młody, początkujący pisarz Nathan Burr właśnie stracił pracę. W konsekwencji zaczyna intensywnie rozmyślać nad swoim życiem i postanawia odnaleźć swoją biologiczną matkę. W jednym z hoteli poznaje dziewczynę o imieniu Shelly, której trafił się podobny los. Wspólnymi siłami udaje się odnaleźć matkę Nathana, która okazuje się pracowniczką opieki społecznej. Jej doświadczenie związane z porzuceniem dziecka bardzo wpływa na pracę z pewną będącą w ciąży nastolatką o imieniu Tori. Kiedy chłopak idzie na spotkanie z matką, odkrywa tajemnicę, która dogłębnie nim wstrząsa i zmienia jego życie na zawsze…

Jeden z wielu już filmów, w których poruszany jest temat aborcji i niechcianych dzieci. Grafika średnia, troszkę dziwny lektor. Więc co takiego urzekającego jest w tej produkcji, że zachciałam ją wam przedstawić? A no to, że pokazuje, jak ważne są dla innych nasze decyzje. Często wybieramy to, co dla nas wygodne, a nie to, co dobre. W chwili podejmowania decyzji w ogóle nie myślimy o tym, jaki wpływ będzie to miało na innych i jakie będą tego konsekwencje. Film pokazuje też ten obraz z drugiej strony. Wizerunek osoby, która przez całe swoje życie odczuwa konsekwencje decyzji podjętej przez kogoś innego. Płaci za coś, na co nie miała żadnego wpływu. Niespełniony plan to film, który zmusza nas do głębszej refleksji nad naszym życiem. Jest pełen emocji, zaskakujący i wzruszający jednocześnie.

Całość na początku oglądania wydaje się niezbyt ciekawa, ale już po kilku pierwszych minutach wciąga widza w piękną i pełną bólu historię. Chciałabym polecić ten film każdemu z was, a zwłaszcza tym osobom, które być może zastanawiają się, jak poradzić sobie z niechcianą ciążą. Wiem, że jest to dla wielu dosyć drażliwy temat, jednak sądzę, że warto obejrzeć właśnie Niespełniony plan. Bardzo daje do myślenia…

 

 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia